Müzik indir

25 Şubat 2021 Perşembe

'AK icraatlarımız tüm hızıyla devam ediyor'

Pandeminin gölgesinde anılacak

100 Şerife Bacı, 100 yıl sonra aynı yolda

27 Ocak 2021 Çarşamba 10:21
Pandeminin gölgesinde anılacakİl Kültür ve Turizm Müdürlüğü,   Şehit Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100'ncü yıl dönümünde;  İstiklal Yolu Yürüyüşü'nün 100 kişiyle sınırlandırılacağını ve kadınlara öncelik verileceğini duyurdu. Etkinliğin 18-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanırken; şehir dışından da katılımın olabileceği duyuruldu.

 Kurtuluşa giden yolda ve Büyük Önder Atatürk’ün “Gözüm cephede Kulağım İnebolu’da” dediği ve 100. yılı büyük katılımla 9-12 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan “Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü”, dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına Covid-19 (Korona virüs) salgını nedeniyle iptal edilmişti. Bu yıl ise; Şerife Bacı'nın İstiklal Yolu'nda cephane taşırken şehit oluşunun 100. yılı olması dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapılacak. Etkinlikler; 18-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

 2021 yılının Şerife Bacı’nın İstiklal Yolu’nda cephane taşırken donarak şehit oluşunun 100. yılı olması, diğer yandan İnebolu’yu bombalayan iki Yunan gemisine karşı Yiğit İnebolu halkının direnişi olan “Şeref ve Kahramanlık Günü”nün 100. yılına denk gelmesi nedeniyle birçok etkinlik yapılacak. Bu etkinlikler kapsamında 18-21 Şubat 2021 tarihleri arasında “Şerife Bacı’nın Şehit Oluşunun 100. Yılında 100 Şerife Bacı Yürüyor” adı altında yürüyüş yapılacak.

 

100 KİŞİ İLE SINIRLI

 

Pandemi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek yapılacak yürüyüş için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi il dışından katılacak katılımcılar ulaşımlarını kendileri karşılayacak, bunun dışında dört gün boyunca iaşeleri ve çadırların taşınması etkinlik komitesince karşılanacak. Etkinlik 100 kişi ile sınırlı olup katılma önceliği kadın yürüyüşçülerin olacak . İl dışından gelecekler için Pandemi nedeniyle ulaşımda sorun yaşamamaları için yol izin belgelerine Kastamonu Valiliği yardımcı olacak.

Yürüyüşe katılmak isteyen katılımcıların ad, soyad, T.C. kimlik numarası, telefon numaraları, e-posta adresleri ve açık adreslerini Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirmeleri gerekiyor.  (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV