Öztürk: Halkı yanımızda görmek bize moral verdi

Kastamonu-Çankırı Tabip Odası Başkanı Dr. Yusuf Öztürk, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki (KEAH) doktorları ziyaret etti.

Öztürk: Halkı yanımızda görmek bize moral verdi
banner72

Doktorların artık tek yürek olduğunu söyleyen Öztürk, sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydetti.

KEAH ziyareti sırasında hastanedeki birçok sağlık çalışanının desteklerini aldıklarını söyleyen Dr. Yusuf Öztürk; “14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığımız konuşmanın ardından hastanedeki arkadaşlarımız bizleri davet etti. Korkmayan, çekinmeyen doktorları gördük. Artık herkes bir şeylerin yapılmasını bekliyor. Hekimler artık ilk defa tek yumruk oldu. Orada halk da bize destek verdi. Bizi dinlerken bir amcamız da geldi, ‘iyi ki varsınız’ dedi. Halkın da yanımızda olduğunu görmek bize de moral verdi” dedi.

“AMAÇ HEP BİRLİKTE TEPKİ VERİP HAYKIRMAKTI”

Aile Hekimleri Derneği'nin üç gün grev kararı aldığını hatırlatan Tabip Odası Başkanı Öztürk; “Burada aile hekimlerinin tek başına bunu uygulaması, devlet hastanesinin desteği olmadan anlam kazanmıyor. Acil vakaların hepsi bakılıyor. Biz olaya şöyle bakıyoruz; 9 günlük tatillerde hayat nasıl geçiliyorsa öyle oluyor. Önemli olan vakalara bakılıyor. Ertelenebilecek uygulamalar sonraya bırakılıyor. Bu iki gün de grev yapıldı. Devlet hastanesindeki hekimlerin böyle bir yaklaşımı, aile hekimlerinin yaptığı greve katkı sağlayıcı bir şey. Aile sağlığı merkezlerinde de, eğitim araştırma hastanelerinde de, tıp fakültelerinde de artık genel bir yaklaşım olarak uygulandı. Amaç hep birlikte tepki verip haykırmaktı, sesini duyurmak isteyen arkadaşlarımızı ziyaret edip, onların yanında olduğumuzu göstermek” dedi.

“DOKTORLARIN FERYADINDA EKONOMİ BİRİNCİ SIRADA DEĞİL”

Doktorların dertlerinin para olmadığını ve bir sıralama yapılsa maddiyatın 5-6'ncı konu olabileceğini söyleyen Yusuf Öztürk; “Randevuya yetiştiremiyorsunuz, yetiştiremeyince kapınıza dayanıyor. 20-30 hasta bakacak doktora 80-90 hasta yükleyince halk da mağdur oluyor. Doktorların feryadında ekonomi birinci sırada değil. İnşallah bunlar hep birlikte aşılır” ifadelerine yer verdi. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER