Özlem Burma MTAL öğrencileri Portekiz'den döndü

28 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Erasmus+ projesi kapsamında Portekiz'de çalışmalarını bitiren ve yurda dönen Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu'yla bir araya geldi.

Özlem Burma MTAL öğrencileri Portekiz'den döndü
banner72

Portekiz'e giden öğrencilerin yanı sıra Slovakya, İtalya ve ev sahibi Portekiz de etkinliğe katılım sağladı. Portekiz'de yapılan çalışmada ormansızlaşma konusu işlendi ve atık orman ürünlerinden oyuncak tasarımı yapıldı.

Toplam dört gün süren çalışmalarda öğrenciler, atölye çalışmalarında atık orman ürünlerinden oyuncak tasarımı gerçekleştirdi. Okulun bulunduğu Coimbra’daki Mata da Buçaço ve Serra da Boa Viagem ormanlarına düzenlenen gezide iklim değişikliklerinin etkilerini gözlemleyerek, diğer ülkelerin öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte piknik yapıldı.

Yöresel tarımsal ürünlerin, yöresel el sanatlarının ve öğrencilerin atıklardan yaptığı oyuncakların yer aldığı sergi düzenlendi. Sergide özellikle siyah çömlekler ve bu çömleklerde yapılan yöresel keçi eti yemeğinin hazırlanışı çok beğenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER