Özlem Burma MTAL, bugün Portekiz’de

Erasmus+ Programı Ana Eylem 2: Okullar Arası Değişim Ortaklıkları kapsamındaki "European Challengers To Save Climate" başlıklı proje çalışmaları 25 Mart-1 Nisan 2022 tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirilecek.

Özlem Burma MTAL, bugün Portekiz’de
banner72

Portekiz Agrupamento De Escolas De Vıla Nova De Poıares Okulunda yapılacak proje çalışmalarına Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Okul Müdürü Ünsal Yılmaz, İngilizce Öğretmeni Hasan Sabitoğlu, öğrenciler AMP 10/A sınıfından Şükrü Oğuzhan Avcı, AMP 10/C sınıfından Yunus Emre Müyesser, AMP 11/B sınıfından Tufan Fide ve ATP 11/A sınıfından Erdem Hodancı katılacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Proje, AB düzeyinde öğrencilerimizde iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı bilinç oluşmasına katkı sağlamaktır. Proje hedefleri arasında;

Fosil yakıt yakılmasının iklim değişikliği üzerine olumsuz etkilerinin öğrenilmesi ve bu olumsuzlukların önlenmesi için gençlerde bilinç oluşturulması, okyanusların, denizlerin ve sahillerin plastik kirleticilerle kirletilmesi ve bunun engellenmesi, olumsuz arazi kullanımının önüne geçilmesi, ormansızlaşmanın iklim değişikliği üzerine etkileri ve geri dönüşümle ormanların korunması, yeşil enerji kullanımı ve enerji israfının engellenmesi yer almaktadır. Projemizin ilerleyen safhalarında İtalya ve Slovakya ülkelerine hareketliliğimiz olacaktır. Proje çalışmalarının bir bölümü de ülkemizde Portekiz, Slovakya ve İtalya'dan gelecek proje ekipleriyle gerçekleştirilecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER