banner29
26 Mart 2019 Salı

ÖZEL UĞURLU ROYAL HOSPİTAL’DE KEŞİF ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

2012 yılından bu tarafa atıl olan Özel Uğurlu Royal Hospital'in yeniden Kastamonuluların hizmetine sunulabilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar sorunsuz şekilde devam ediyor.

10 Temmuz 2018 Salı 10:58
ÖZEL UĞURLU ROYAL HOSPİTAL’DE  KEŞİF ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
 

2012 yılından bu tarafa atıl olan Özel Uğurlu Royal Hospital'in yeniden Kastamonuluların hizmetine sunulabilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar sorunsuz şekilde devam ediyor.

21 Haziran'da Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Toplantı Salonu'nda Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında taraflar ve şahitlerce imzalanan iyi niyet protokolünün ardından başlayan çalışmalar, geride bıraktığımız hafta sonunda binada gerçekleştirilen keşif ile devam etti.

Beraberindeki teknik bir ekiple Kastamonu'ya gelen Simetri A.Ş. ve Konsorsiyumu CEO'su yetkilisi Yuşa Saldıray Saltoğlu, hastanedeki incelemelerin ardından Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) hizmet binasını ziyaret etti. Burada KGC Başkanı Erkan Yılmaz tarafından karşılanan Yuşa Saldıray Saltoğlu, çalışmalardaki son durum hakkında bilgilendirme yaptı.

Çalışma noktasında Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile sürekli istişare halinde olduklarını kaydeden Saltoğlu, “Sayın Valimiz ile sürekli olarak istişare halindeyiz. Sayın Belediye Başkanımız ile neredeyse her gün konuşuyoruz. Bugün ne yaptık, neredeyiz diye istişare ediyoruz. Ben aramasam o arıyor ve son durumu bize soruyor. Gerçekten de Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız bizlere çok destek oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

KEŞİF RAPORU

YARIN ELE ALINACAK

Yuşa Saldıray Saltoğlu, KGC'de yaptığı açıklama da şunları söyledi: “Burada bir hukuk tarafımız var. Bu işleri hukukçularımız yürütüyor. Bu işler yürürken, İstanbul'dan buraya getirdiğimiz mühendis arkadaşlarımız binanın keşfini yaptılar. Bugün buraya Elektrik Mühendisi, Makine Mühendisi, İnşaat Mühendisi ve Mimarımız geldi. Bu arkadaşlarımız döndüklerinde bizlere bir rapor hazırlayacaklar. Bu raporu da 11 Temmuz Çarşamba günü İstanbul'da gerçekleştireceğimiz toplantıda masaya yatıracağız. Tadilat sırasında karşımıza ne çıkacak, bizi neler bekliyor gibi konularda yapılacak çalışmalar bize iletilecek. Akabinde; işin medikal cihaz ve ihtiyaçlar tarafı var, burası da çalışıyor.

Bize ne lazım, ne satın alacağız, buraya neler koymamız gerekiyor, Kastamonu'nun ihtiyacı ne, bunların da çalışmaları hızla devam ediyor. Bir tarafta mali müşavir başkanlığında borçlular ve alacaklılar buna çalışıyor. Bir tarafımızda finans yönetimimiz çalışıyor. Bu arkadaşlarımızın hepsi de bir araya gelerek her gün İstanbul'da toplantı yapıyorlar. Gerekli olduğunda biz de katılıyoruz. Çarşamba günleri de grup başkanları ile bir arada oluyoruz. Önümüzdeki bir iki aya kadar tadilat çalışmalarımız tamamen başlamış olur diye düşünüyoruz.”

“BİZİM AÇIMIZDAN

YETERLİ BİR KEŞİF OLDU”

Hastane binasında gerçekleşen keşif çalışması hakkında da bilgi veren Saltoğlu: “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz keşif bizim açımızdan yeterli oldu. Bundan sonrasında tadilat raporu çıkar, hukuk yürür, 30 ila 60 gün arasında önümüzde ne var onu tam anlamıyla görmüş oluruz. İş planlarını ortaya çıkartıp şantiyeyi kurarız” dedi. 

Ayrıca bu hafta içerisinde ikinci bir ekibin Kastamonu'ya geleceğini ifade eden Saltoğlu, bunların da biomedikal mühendisi ve medikal gaz sistem uzmanı olacağını söyledi.

Saltoğlu, konuşmasını, “Biz konuştuğumuz ve söylediğimiz ölçüde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Önümüzdeki sorunları tek tek aşıp, istediğimiz sonuca gelmeyi umut ediyoruz” sözleriyle tamamladı.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANIN

HER ZAMAN YANINDAYIZ”

KGC Başkanı Erkan Yılmaz, yoğun çalışma temposu içerisinde zaman ayırıp kendilerini ziyaret eden Yuşa Saldıray Saltoğlu'na teşekkür ederek konuşmasına başladı. Kastamonu basını olarak, memleketlerinde taş üstüne taş koyanın her zaman yanında olduklarını kaydeden Yılmaz: “Memleketimizin ihtiyacı olan sağlık kuruluşlarından Özel Uğurlu Hastanesi’nin memleketimize kazandırılması noktasında yürütülen çalışmaları destekliyoruz. Kastamonu’ya hizmet etme tarafında olanların yanındayız. Sağlık sektörü ve istihdam açısından çok önemli bir yatırım. Hastanemizin en kısa sürede hizmet verir hale gelmesi en büyük temennimiz” şeklinde konuştu.

Yılmaz, ziyaretin sonunda Saltoğlu'na Kastamonu basınının en güçlü kalemlerinden Hüsnü Açıksöz adına bastırılan kitabı hediye etti. Saltoğlu'da günün anısına hatıra defterini imzaladı.
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV