banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

ÖZEL KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ İLKOKULU AÇILDI

Özel Kastamonu Üniversitesi (KÜ) İlkokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı açılış töreni Kuzeykent Külliyesi Daday Kapısı’nda yapıldı. 115 öğrenci kapasiteli, butik okul şeklinde 8 öğretmen ile eğitim-öğretim verecek olan ilkokulun açılış töreninde konuşan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, iler ki yıllarda ortaokul ve lisenin de açılması için çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

19 Eylül 2018 Çarşamba 10:34
ÖZEL KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ İLKOKULU AÇILDI
 

Özel Kastamonu Üniversitesi (KÜ) İlkokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı açılış töreni Kuzeykent Külliyesi Daday Kapısı’nda yapıldı. 115 öğrenci kapasiteli, butik okul şeklinde 8 öğretmen ile eğitim-öğretim verecek olan ilkokulun açılış töreninde konuşan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın,  iler ki yıllarda ortaokul ve lisenin de açılması için çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış törenine Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Garnizon Komutanı ve Asker Alma Bölge Başkanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, akademisyenler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

ÖZVEREN: KENDİNİ ARAYAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEYİ İSTİYORUZ

Özel Kastamonu Üniversitesi İlkokulu’nun açılış konuşmasını yapan Matematik öğretmeni ve Müdür Nida Özveren, “Kastamonu Üniversitesi bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 2017 yılında açılmış bir okuluz. Anasınıfı, 1’den 4’üncü sınıfa kadar oluşan ilkokul bölümümüz ve tamamlanmakta olan yemekhane ve spor salonumuzla birlikte 2 dönüm araziye kuruluyuz. Üniversitemizin tüm imkanlarından faydalandığımız için 237 hektarlık kullanım alanına sahibiz. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız. Üniversitemizin eğitimin bilincinden dolayı, halkın beklentilerinin bilincindeyiz. Bizler matematikte sorunun kökünü arayan değil, kendini bulmaya arayan çocuklar yetiştirmeyi istiyoruz. Merhametli, hakkaniyetli, çevresine duyarlı, büyüklerine saygılı, kendini bilen çocuklar yetiştirmeye uğraşıyoruz. Her sınıfta tek şubeden oluşan bir okuluz. 8 öğretmenimiz var. Öğretmenlerimiz yaz okulundan beri bizlere hizmet veriyorlar” dedi.

KARATEKİN: DEĞERLERİNE BAĞLI FERTLER YETİŞTİRİYORUZ

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kadir Karatekin, ise yaptığı konuşmada, “Yeni eğitim-öğretim yılımız milletimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Eğitime hizmet eden ve eğitime yön veren üniversitemizin özel okulunun açılışı için bir araya geldik. ‘Şimdiden Üniversiteli’ sözüyle çıktığımız bu yolda, velilerimiz bizlerin yanında oldu. İlmin öngördüğü koşullar içinde, çocukların bilgi ve kabiliyetlerini en üst seviyeye çıkarıyoruz. Çocuklar vatanını, milletini seven ve kendi değerlerine bağlı fertler yetiştiriyoruz.  Öğretmenlerimiz, idarecilerimizle gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AYDIN: ORTAOKUL VE LİSE İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Yaklaşık 6 sene önce Eğitim Fakültesi bünyesinde ana sınıfı açıldığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın, “O zamandan itibaren ilkokul ve lise açmamız yönünde çok talep oldu. Ana sınıfımız iyi bir eğitim seviyesinde. Ana sınıfımıza tercih çok. Ana sınıfımızın mevcudu yaklaşık 60’dır. Ancak kapasitemiz yetmediği için alamadığımız yaklaşık 200 öğrenci var. 2017 yılında okul için hazırlıklara başladık. Okulumuzun tüm resmi işleri Eylül 2017 yılında bitti. Eğitim ve öğretim başladığı için öğrencilerimizi geçen sene alamadık. Bu sene ana sınıfımız ve ilkokul sınıfımız var. Önümüzdeki yıllarda ise hem ortaokul hem de lise için çalışmalar yapacağız. En eski fakültemiz ise Eğitim Fakültesi’dir. Eğitim Fakültemiz köklüdür. Türkiye’de ise oldukça iyi eğitimciler yetiştirmiş bir fakültedir. Çocuklarımız için de okulumuz iyi bir çalışma alanı oldu. İlkokulu ailemiz ve velilerimizle beraber idare edeceğiz. Ana sınıfımız gibi, ilkokulumuz da başarılı olacak. Fiziki mekanımızı oluştururken destekler aldık. Milli Eğitim Bakanlığımıza ve Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Resmi işlerimizi çok çabuk bir şekilde bitirdiler. Bizleri bürokrasiye boğmadılar. Belediye Başkanımız hem fiziki şartlarda, hem de ruhsatta çok yardımcı oldu” diye konuştu.

BABAŞ: ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞTİRİLMESİDİR

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ise, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kastamonu’da da 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başladı. Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki özel okulumuz fiziki anlamda çok iyi tasarlanmıştır. Girişi kolay, tek kat üzerindedir. Sınıfları da çok güzel bir şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim kadromuzda da müstesna kişilerden oluşturulmuştur. Üniversitemizin değerli hocaları, akademisyenlerin nezaretinde ailemizin yavrularına hizmet edecek. Önemli olan çocuklarımızın iyi yetiştirilmesidir. Vatanına, milletine bağlı, kendi düşüne bilen ve kendi geleceğini hazırlayabilen çocukların yetiştirilmesi çok önemlidir. Üniversitemizi çok seven, takdir eden ve daha çok gelişmesini en çok arzulayanlardan birisiyim. Rektörümüz ve tüm emeği geçenlere saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum. Yüksek Lisansımı da Kastamonu Üniversitesi’nde tamamlamak nasip oldu. Kastamonu Üniversitesi’nin güzel eğitiminden yararlandığım için çok mutluyum” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Özel Kastamonu Üniversitesi (KÜ) İlkokulu’nun açılış kurdelesi kesildi ve sınıflar tek tek incelendi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV