Özel Kalem’e 550 bin, Encümen’e 348 bin TL

İl Genel Meclisi’nin (İGM) Kasım ayı olağan toplantıları devam ediyor. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı toplantılarının 14’ncü birleşiminde 3 gündem maddesi görüşüldü.

Özel Kalem’e 550 bin, Encümen’e 348 bin TL
banner72

Gündemin ilk maddesinde afet ve acil durumlar ile sivil savunmaya hazırlık amacıyla ihtiyaç duyulan araç, gereç, mal ve malzemelerin teminine yönelik yatırımlar kapsamında, ihtiyaç duyulan 6 adet itfaiye öncü kurtarma aracının alınabilmesi için, meclis kararı alınması hakkındaki İl Özel İdaresinin ilgili teklifi görüşüldü. Söz konusu teklif meclisin oylamasına sunularak oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer gündem maddesinde İl Özel İdaresi gider bütçesinin Genel Sekreterlik kurumsal kodu altında, bakanlıklardan gelen ve İl Özel İdaresi tarafından kurumlara gönderilen ilan ödeneklerin 2021 mali yılı sonu itibariyle cari olanlarının, Destek Hizmetleri Müdürlüğü bütçesine; alım, bakım ve onarım ödeneklerinin ise Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün bütçesine aktarılması hakkındaki İl Özel İdaresi’nin ilgili teklifi görüşüldü. Söz konusu teklif meclisin oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin son maddesinde, İl Özel İdaresi’nin 2022 Yılı Gider Bütçesi Encümen Müdürlüğü, Özel Kalem bölümleri görüşüldü. Encümen Müdürlüğü’ne 2022 yılı gider bütçesi 348 bin 200 TL, Özel Kalem 2022 gider bütçesi de 550 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER