Özel İdare’ye 13 yeni araç

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı bütçe toplantılarına devam ediyor. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı olağan toplantılarının 13’ncü birleşiminde 2 gündem maddesi görüşüldü.

Özel İdare’ye 13 yeni araç
banner72

İlk gündem maddesinde, İl Özel İdaresi tarafından il genelinde yürütülmekte olan Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) çalışmaları kapsamında; ünite tespiti ve köy yolları sayısallaştırma çalışmaları tamamlanan Abana, Ağlı ve Hanönü ilçelerinde öncelikle envanter kayıtlarımızda yer alan bağlı kayıtları ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü bağlı kayıtları arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmak amacıyla CBS çalışmaları tamamlanan Abana, Ağlı ve Hanönü ilçelerimize ait bağlı sayısı ve köy yolu ağı değişikliklerinin görüşülmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Söz konusu teklif meclisin oybirliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Gündemin diğer maddesinde ise Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü 2022 Yılı gider bütçesi görüşüldü. Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü’nün ilan, diğer hizmet, avadanlık ve yedek parça, kanalizasyon, sondaj, sulama ve toprak, laboratuvar ve içme suları hizmetleri kalemleri olmak üzere toplam giderin 10 milyon 610 bin lira olarak meclisin gündemine sunuldu.

İÇME SUYUNA AĞIRLIK VERİLECEK

Ayrıca toplantıda, İGM Başkanı Güray Parçal “İçme suyuna ağırlık vermemiz gerekiyor” diyerek, içme suyuna ayrılan 3 milyon 750 bin TL’nin 4 milyona yükseltilmesi teklifini sundu. Meclis, Sulama ve Toprak Hizmetleri’ne ayrılan 2 milyon 500 bin liranın 250 bin TL’sini, İçme Suları Hizmetlerine aktarılmasını oy birliğiyle kabul etti.

ÖZEL İDARE MAKİNE PARKINA 13 YENİ ARAÇ ALINDI

Toplantının sonunda İl Özel İdaresi’nin makine parkına son olarak kazandırılan araçlar hakkında bilgilendirmede bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal; “Azdavay’a bir tane seyyar kompresör alındı ve diğer ilçelerde kullanılacak, işletmesini de İl Özel İdaresi yapacak. 3 tane greyder, 2 tane 30’ar tonluk ekskavatör, 7 tane iş makinası alındı. Sel felaketinde makinelerimizin zarar gördüğünü İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ilettik. Bazı araçların ekonomik ömrünün tamamladığını da belirttik. İçişleri Bakanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan gelen desteklerle bu araçların alımlarını gerçekleştirdik” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER