Özel İdare, yeni iş makinelerini teslim aldı

11 Ağustos’ta Kastamonu sahil kesiminde meydana gelen sel felaketi sonrası kırsal kesimde bozulan altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere alınan iş makinelerinin ilk bölümü teslim alındı. İl Özel İdaresi sahasında yapılan törene Vali Avni Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan, Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, kısım müdürleri ve personel katıldı.

Özel İdare, yeni iş makinelerini teslim aldı
banner72

ASLAN; “BİZİM GÜCÜMÜZ, İŞ MAKİNESİ VE İNSAN KAYNAĞINDAN GELMEKTEDİR"

Sel felaketinin sadece yerleşim yerlerine değil, kırsal kesimdeki alt yapıya da büyük zarar verdiğini ve özellikle 11 adet iş makinemizin kullanılmaz hale geldiğini, söyleyen Genel Sekreter Selçuk Aslan; “Bu aşamada başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı sayın Murat Kurum, bizlere yardım elini uzatıp, taleplerimize yüreklerini açtılar. Kaybettiğimiz iş makinelerini en seri şekilde yeniden kurumumuza kazandırmak için çalışmalarımızı başlatıp siparişlerimizi geçtik. Bugün ilk parti siparişimiz olan 4 adet kanal kazıcı ön yükleyici, 1 adet mobil kırıcı (konkasör) ve 1 adet yapım greyderi olmak üzere 6 adet iş makinemizi teslim almış oluyoruz. Bu teslim aldığımız araçlarımız dışında, 2 adet ekskavatör,2 greyder ve 2 adet daha kanal kazıcı ve ön yükleyici daha gelecek. Toplamda 13 parça iş makinemizin yenilenmesi, yatırımcı kuruluş olarak enerjimizi ve gücümüzü çok arttıracaktır. Kurumumuzun görev alanı gereği iş makinesi ekipman ve personelimizin her türlü hava şartlarında her türlü durumda göreve hazır olmasını gerektirmektedir. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapılacak bir eylem planıyla makine parkı ve personel yenileme çalışmaları şimdiden başlatılmalıdır” dedi.

ÇAKIR; “BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ”

Kastamonu coğrafyasının büyüklüğün dikkat çeken Vali Avni Çakır ise; “Çok yoğun bir çalışma gerektiren yaz mevsimini geride bıraktık. Sel felaketi nedeniyle oluşan hasarlar, devletimizin tüm kurumlarının bir araya gelerek acil olanları anında çözmüş, yerine getirilmiş ve yaralar sarılmıştır. Kastamonu, 2-3 ilin bünyesinde barındırdığı yol, köprü, sanat yapısına sahip çok büyük bir ilimiz. Tüm bu altyapılar selden etkilenmiştir. Ulaşım, içme suyu anlamında vatandaşımızın sıkıntıları, yöneticililerimiz ve sahada çalışan personelimiz tarafından üstün gayret ve çalışmayla hemen hemen giderilmiştir. Köprü imalatları, sanat yapıları gibi inşat altyapıları devam edecek, zamanla hepsi yerine getirilecektir. En büyük, en güçlü özel idarelerinden biriyiz. Böylesi büyük coğrafyaya sahip ilimizin kaliteli hizmet için buna uygun personel yapısı ve makine parkına ekipmana ihtiyaç var. Biz çok büyük ve çok güçlü bir aileyiz. Bu anlamda sahada önümüzdeki birkaç yıl içinde çok yoğun bir alt yapı çalışması yapılacak. Bunun için, teslim aldığımız ve gelecek olan diğer ekipmanlarla birlikte zaten güçlü olan Özel İdaremiz daha da güçlü hale gelmiş olacaktır. Makine parkının önemli bir kısmının yenilenmesi sahada daha verimli ve ekonomik çalışmalara imza atılacaktır" dedi. İş makineleri, edilen dua ve kesilen kurbanla teslim alındı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER