Özel İdare, personellere 'bilinç' aşılıyor

İl Özel İdaresinde, Şubat ayında Birim Müdürleri, İlçe Özel İdare Müdürleri ve memur personellerin hizmet içi eğitimlerinden sonra, 22-26 Mart 2021 tarihlerinde Sanat Sınıfı personellerine yönelik yapılan hizmet içi eğitimleri tamamlandı

Özel İdare, personellere 'bilinç' aşılıyor

 

İL ÖZEL İDARESİNDE PERSONELLERE; ALANLARINA YÖNELİK EĞİTİMLER SÜRÜYOR

 

Özel İdare, personellere 'bilinç' aşılıyor

 

İl Özel İdaresinde, Şubat ayında Birim Müdürleri, İlçe Özel İdare Müdürleri ve memur personellerin hizmet içi eğitimlerinden sonra,  22-26 Mart 2021 tarihlerinde Sanat Sınıfı personellerine yönelik yapılan hizmet içi eğitimleri tamamlandı.  

 

Sanat Sınıfı personeller; İş Makinesi Şoförleri ve Şoförler, İş Makinesi Operatörleri, Atölye Personelleri ve Diğer İşçi personeller diye gruplara ayrılarak bir hafta boyunca hizmet içi eğitime tabi tutuldular.

 

Bu kapsamda; büro personelleri için resmi yazışmalarda uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik eğitimi, Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Sanık tarafından, tüm gruplara ortak olarak; elektriği, doğalgazı kısacası enerjiyi ve suları verimli ve tasarruflu kullanılması gerektiğinin ve yöntemlerinin anlatıldığı Enerji Verimliliği ve Tasarruf Tedbirleri Eğitimi Elektrik Mühendisi Rafet Tiryaki tarafından, ilgili mevzuatlarda belirtilen Disiplin Hükümleri Eğitimi Kurum Avukatı Beyza Cığalı tarafından verildi.

 

Şoförlere ve iş makinesi operatörlerine, kendilerine emanet edilen araçların, iş makinelerinin, günlük, haftalık, aylık bakımlarının nasıl yapılması gerektiğinin, soğuk ve sıcak havalarda neler yapmaları, daha verimli uzun ömürlü kullanımları noktalarında nelere dikkat etmeleri gerektiğinin uzman personel servis görevlileri Ufuk Portakal ve Yakup Kadri Çabuk tarafından soru cevaplı anlatıldığı İş Makinelerinin (Kamyonlar) ve Araçların (Kamyonet-Binek vs) Verimli Kullanımı ve Bakımı Eğitimi ile İş Makinelerinin (Greyder-Kato-Dozer vs)  Verimli Kullanımı ve Bakımı Eğitimi, tüm şoför ve operatörlere araç ve iş makinesi kullanırken trafikte nelere dikkat etmeleri gerektiğinin anlatıldığı Trafik ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi, İl Jandarma Komutanlığından Uzman Jand. Kad. Çvş.  Mustafa Sinanoğlu tarafından, atölyelerde çalışan personellere iş güvenliği noktasında dikkati çekmek için Atölyelerde İş Güvenliği Eğitimi, İş Güvenliği Uzmanı Seda Seydioğlu tarafından, Kastamonu Belediyesi İtfaiye personeli Mustafa Çatal tarafından ise tahliye ve yangın söndürme tatbikatlı Yangın Eğitimi verildi.

 

Bir hafta süren Hizmet İçi Eğitim sonunda Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün yaptığı açıklamada; “İş yerimizde eksikliği duyulan konularda eğitim seminerini düzenleyen başta genel sekreterimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum, çalışma arkadaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum” dedi.

ÇENET: 'YIL BOYUNCA SÜRECEK'

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet ise yaptığı açıklamada; “İl Özel İdaresi olarak tüm personelimize verdiğimiz 'Hizmet içi eğitim' programlarımız yıl boyu sürecektir. Kurumsal kimliğimizin bir gereği olan bu programlarla yıl boyunca personelimizin ihtiyaç duyduğu teknik ve teorik bilgiler en uzman kişiler tarafından bire bir eğitimle verilmesi amaçlanmaktadır. Gelişen, değişen dünyaya ve teknolojiye uyum sağlamak, ihtiyaçları ilk elden duymak, eğitim boyunca interaktif etkileşimle sorunları /çözümleri/önerileri bizzat işi yapan kişilerden dinlemek suretiyle çok önemli bir çalışma gerçekleştirilmiştir.'Hizmet İçi Eğitim' programını hazırlayan Genel Sekreter Yardımcısı H.İbrahim Sanık’a hizmet içi eğitim çalışmalarımıza katkıda bulunan eğitmenlerimize, hafta boyunca süren eğitim çalışmalarına düzenli olarak katılan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Eğitim çalışmalarımız ihtiyaç duyulan tüm alanlarda düzenli olarak devam edecektir'' dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER