Özel İdare'de yaz sezonu

Kastamonu İl Özel İdaresi Yaz sezon açılışını yaparak, iş makinelerini, araçlarını şantiyelerine kurban keserek uğurladı

Özel İdare'de  yaz sezonu

Kastamonu İl Özel İdaresi Yaz sezon açılışını yaparak, iş makinelerini, araçlarını şantiyelerine kurban keserek uğurladı.

İl Özel İdaresi İşletme sahası önünde düzenlenen törene Vali Avni Çakır, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İGM Başkanı Güray Parçal, Genel Sekreter İbrahim Çenet, Yol İş 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, kısım müdürleri ve personel katıldı.

DÜZGÜN: ''KAZASIZ BİR YAZ SEZONU DİLİYORUM''

Törende ilk olarak konuşan Yol İş 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün; '' Geleneksel olarak yaptığımız sezon açılışına işçilerimizi kurbanla, dualarla uğurluyoruz. Bunun için başta Sayın Valimiz ve yetkililere teşekkür ediyorum. Bu vesile ile sendika olarak işçi personelimizin özlük ve çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi için özellikle şantiyelerimizin fiziki olarak durumlarının sağlıklı hale getirilmesi adına çabalıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek veren tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum. Kazasız verimli sağlıklı bir yaz sezon çalışması dilerim'' dedi.

ÇENET: ''BÜYÜK BİR AİLEYİZ''

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet de  ilimizin kırsal kesiminin fiziki büyüklüğü yanında çok dağınık bir yerleşim alanına sahip olduğunun altını çizdi ve ''Kastamonu ilimiz 1054 köyümüzle yine 3637 yerleşimimizle 9362 km yol ağımızla oldukça dağınık bir coğrafyaya sahiptir. Bizler Özel İdare olarak hep birlikte büyük bir aileyiz. Milletimizin emrinde bize sunulan bu imkânlarla kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunuyoruz. 2021/2021 kış mevsiminde başta karla mücadele olmak üzere yine AFAD birimlerimize yardım ve kurtarma çalışmalarına katılarak gecelerini gündüzlerine katan çok değerli mesai arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu vesileyle başta KÖYDES programımız olmak üzere Özel İdaremizin programladığı işlerimizin verimli bir şekilde tamamlanmasını ve çalışmalarımızın başarılı bir şekilde nihayete erdirilmesi için tüm birimlerimizle her zaman olduğu gibi gece gündüz çalışmalarımız sürecektir. Kırsal kesimde çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza verimli sağlıklı huzurlu bir çalışma dönemi dilerim'' dedi.

PARÇAL: ''ŞANTİYELERİN DURUMLARINI DAHA İYİ HALE GETİRMEK İÇİN BÜTÇE SAĞLADIK''

İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal ise  iş motivasyonunu ve verimliliğini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını ve devam edeceklerini kaydederek, '' Şantiyelerimizin fiziksel durumlarını daha iyi hale getirmek için bu sene bütçemizde belli bir oranda bütçe sağladık. Bunu gerçekleştireceğiz inşallah hep beraber. İl Genel Meclisimizin adına bu konuda sizlerin motivasyonu ve çalışmaların verimliliği için elimizden geleni yapıyoruz bundan sonra da yapmaya çalışacağız. Bu sezonun da verimli geçmesi için kazasız belasız verimli bir sezon olması için dua edeceğiz kurbanımızı keseceğiz inşallah. Çalışmalarımızda hep birlikte birlik beraberlik içinde verimli bir çalışma olması için hayırlı uğurlu olsun diyorum, saygılarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

ÇAKIR: ''YOL YAPMAK YETMİYOR, GÖNÜLLERİ DE YAPMAK GEREKİYOR''

Vali Avni Çakır ise,  İl Özel İdaresi'nin 365 gün çalıştığını hatırlatarak, '' Kastamonu İl Özel İdaresi olarak sloganımız “Özel İdare her zaman her yerde çalışıyor.”  Bu sadece yaz sezon açılış etkinliğidir. İl özel İdaresi olarak görev alanımız içinde kalan bölge bilindiği gibi coğrafya olarak çok zorlu evet ama bir o kadar da keyifli ve güzel doğaya sahip. Evet, bilindiği gibi ilimizin genelinde dağınık ve fiziki olarak çok zorlu bir coğrafyaya sahibiz. Ancak bir o kadar da makine ekipman ve personeliyle hazır bir Özel idaremiz var. Geçmişte olduğu gibi bugünde yapmış olduğumuz eserler ilimizde, sahamızda ve vatandaşımızın kullanımında ve büyük bir beğeni kazanıyor. Ben de şahsen sürekli sahada olmaya gayret ediyorum. Vatandaşımızın hizmetine sunmuş olduğunuz eserleri gördükçe büyük bir keyif ve gurur duyuyorum. Keyifle ve gururla da devlet ricalimize bakanlarımıza genel müdürlerimize gösteriyorum. İl Özel İdaresi olarak İşinizin ehli olduğunuzu söylemek isterim. Yolu yapmak yetmiyor gönülleri de yapmak gerekiyor. Devlet olarak Kastamonu İl Özel İdaresine belli bir bütçe ayırıyor, ilçeler arasında çeşitli kriterlere uygun olarak dağıtımını planlıyoruz. Ama sahada uygulamayı yapan ve vatandaşın karşılaştığı kişi sizlersiniz. Dolayısı ile sizin yaptığınız her davranış vatandaşın devlete bakışını, dolayısı ile bize bakışı şekillendiriyor.  Sizler bizim dışarıdaki elçilerimizsiniz.  İl Özel İdaresi olarak kırsalda köyler arasında yol yapmakla kalmayıp vatandaşla devlet arasında gönül yolunu da inşa ediyorsunuz.  Görevdeki sürem boyunca şimdiye kadar böyle olumsuz bir davranışa denk gelmedim, bunun için başta yöneticileriniz olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. KÖYDES ve Özel İdare programları netleşiyor ve çok yoğun bir çalışma dönemine gireceğiz. Pandemi nedeniyle bu sene tam istediğimiz seviyede olmasak bile sizlerin fedakârca çalışmalarıyla bu konuda vatandaşın memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracağız. Sahada özel idarenin yaptığı kaliteli işleri gördükçe çok memnun oluyor ve kaymakamlarımıza da özel idare ile çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulunuyorum. Biz İl Özel İdaresi olarak büyük bir aileyiz.  Aramızdaki birlik beraberlik saygı ve sevgi ne kadar güçlü ve büyük olursa bizler de o kadar güçlü ve büyük oluruz. Bölgemizin en güçlü en büyük ve en verimli Özel İdaresi olmayı bu şekilde sürdüreceğiz. Sezon açılışı kazasız belasız devam etmesini ve hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum'' ifadelerine yer verdi.

Kurban kesilen ve dualarla görev yerlerine uğurlanan iş makinelerinin geçişiyle tören sona erdi. (Cebrail Keleş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER