Özel İdare'de 'tasarruf' eğitimi

Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın eşi Bahar Çakır öncülüğünde ilimizde son yıllarda ön plana çıkan kuraklığa dikkat çekmek,su tasarrufu konusunda “farkındalık” oluşturmak için kurulan “Kastamonu Suyunu Koru” platformu, İl Özel İdaresinde çalışan kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı sosyal tesislerde yapıldı

Özel İdare'de 'tasarruf' eğitimi

'SUYUNA SAHİP ÇIK KASTAMONU' PROJESİ KURUMLARA DA YAYILIYOR

Özel İdare'de 'tasarruf' eğitimi


Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın eşi Bahar Çakır öncülüğünde ilimizde son yıllarda ön plana çıkan kuraklığa dikkat çekmek,su tasarrufu konusunda “farkındalık” oluşturmak için kurulan “Kastamonu Suyunu Koru” platformu, İl Özel İdaresinde çalışan kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı sosyal tesislerde yapıldı.

Toplantıya Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın eşi Bahar Çakır başkanlık ederken, kurucu platform üyelerinden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri/Vali yardımcısı eşi Ebru Çenet’, İl Emniyet Müdürü eşi Aliye Denizci’, İl Jandarma alay komutanı eşi Nazan Avkıran  da konuşmacı olarak katıldı.

Bahar Çakır ve platform üyeleri İl Özel idaresinde çalışan kadınlarla tek tek ilgilenip özellikle evde yaptıkları su tasarrufu ile ilgili bilgi aldı. Toplantı esnasında ana konu su tasarrufu olmasına rağmen aynı zamanda farklı konulardaki sorularını cevaplayarak önerileri dinlendi.Platform üyeleri kadınlara hayatın içindeki yaşanmış olaylarla su tasarrufu hakkındaki tecrübelerini paylaştı.

TASARRUF TÜYOLARI

Bir çamaşır makinesinin tek çalıştırmada 176 litre su harcadığını, sadece diş fırçalarken yılda 60 ton su tasarruf edilebileceğini, sifon içerisine içi dolu bir pet şişe yerleştirmekle yılda 2 ton suyu kurtarabileceğini  anlatıp kadınlara seslenen Bahar Çakır; ''Sizler bu toplumu şekillendiren mimarlarısınız, özellikle çalışan kadınlar olarak sizler bizim elçilerimizsiniz. Eş dost ve çocuklarınız başta olmak üzere komşunuza, arkadaşınıza, tanıdıklarınıza bu mesajımızı iletecek elçilerimizsiniz'' dedi.

TÜM İLÇELERE YAYILACAK

Konuşmalar sonunda Bahar Çakır, Platform üyeleri ile katılımcılar, lavabolara ve banyodaki aynalara su tasarrufunu hatırlatan çıkartmalar yerleştirdi. Tüm bu çalışmaların pandemi süresince sağlık nedenleriyle çok fazla yapılamadığını ama yakın zamanda ilçelerimiz dahil ilimizin her alanında yapılacağını belirten Bahar Çakır, katılımcılara teşekkür etti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER