Özel İdare, 65 ekiple sahada

Vali Avni Çakır, Kastamonu'da dün itibariyle yoğun kış şartları sebebiyle 490 köy yolunun kapalı olduğunu, bunun yanı sıra 6 köyde haberleşme sıkıntısı olduğunu ve 20 köyde de elektriğin olmadığını bildirdi.

Özel İdare, 65 ekiple sahada
banner72

Kastamonu'da kış şartlarından olumsuz etkilenen enerji ve ulaşım konularında kısa bir değerlendirme yapan Vali Çakır; “Bu sabah itibariyle 490 köy yolumuz ulaşıma kapalı. Haberleşme olmayan 6, elektriği olmayan da 20 köyümüz mevcut. Köy yolu kapalı olan rakamlar yüksek ama İnebolu'da akşam görüştüm, güzel yağış vardı. Dolayısıyla açtığımız yolların da kapandığını varsayarsak, bu rakam bizim iki gün içerisinde tüketeceğimiz bir rakam. Bugün ve yarın yağış gözükmüyor. İnşallah, bunların tamamını da halletmiş oluruz. Acil yerler konusunda irtibat halindeyiz. Vatandaşımızın da yoğun bir şikayetini almadık. Sahadaki ekiplerimizin çalışmalarını da görüyorlar” dedi.

İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan ekiplerle ilgili de konuşan Çakır, şunları kaydetti; “Sahada da 28 greyderimiz, 25 kanal kazıcı yükleyici, 8 kar bıçaklı kamyonumuz, 4 rotatif, 65 ekiple köylerimize müdahalemizi yapıyoruz. Ulaşıma kapalı toplamda 5 bin 548 kilometre kapalı yol ağımız mevcut. Bu rakam az değil ama ilimizin yaklaşık 10 bin kilometre yol ağı olduğunu varsayarsak hemen hemen yarısı bu sabah itibariyle kapalı diyebiliriz. Eğer yeni bir kar yağışı meydana gelmezse hafta sonu itibariyle de bu yolların tamamını açmayı planlıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER