Özel Bireyler Derneği’nde istifa şoku

2015 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Özer Hızarcıoğlu, yayınladığı yazılı basın açıklamasıyla dernek başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Özel Bireyler Derneği’nde istifa şoku
banner72

Hızarcıoğlu istifa sebebini ise şu sözlerle dile getirdi; “Dernek yönetimindeki fikir ayrılıkları, bireysel gerçekleşen faaliyetler ve yönetim ekibinin, kolektif hareket etmemeleri nedeniyle, kendi isteğimle istifa ediyor, ayrılıyorum.”

Özer Hızarcıoğlu, istifasını açıkladığı yazılı metinde şu ifadeleri dile getirdi; “3 Nisan 2015 tarihinde kuruculuğunu yaptığım ve bugüne kadar yönetim kurulu başkanlığını üstlendiğim Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği’ndeki yönetim kurulu başkanlığından ve dernek üyeliğinden, 2 Aralık 2021 tarihi ile dernek yönetimindeki fikir ayrılıkları, bireysel gerçekleşen faaliyetler ve yönetim ekibinin kolektif hareket etmemeleri nedeniyle, kendi isteğimle istifa ediyor, ayrılıyorum. Derneğin kurulduğu günden bu tarafa, kesinlikle ayni ya da nakdi yardım kabul edilmemesine, derneğin tüzüğünde yazan amaçlar ve dernekler kanunu ile belirlenen yasalara tam uyumunu sağlamak ana hedefim olmuştur. Başkanlığım süresince bana güvenmekte hiç kuşku etmeyen, kapılarını gönüllerini bana açık tutan, başta değerli özel bireylere ve ailelerine, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları ve yöneticilerine, bürokratlarımıza ve siyasi parti yönetimleri ve üyelerine, Kastamonu faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya çalışanlarına, desteğini eksik etmeyen tüm gönüllülere, canı yürekten teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, özel bireylerimiz için çalışmalarıma, bireysel olarak devam edeceğim. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler gününde, tüm özel bireylerimizi sevgi, hürmet ve saygı ile kucaklıyorum.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER