banner38

Müzik indir

banner46

banner47

03 Temmuz 2020 Cuma

ÖZCAN BÜYÜKŞEN GÖREVİNİ, MEHMET ÇIVGIN’A DEVRETTİ

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen’in ailevi sağlık sorunları nedeniyle istifası sonrası İYİ Parti İl Başkanlığı’na İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın kararı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oluru ile Mehmet Çıvgın Kastamonu ili teşkilatlanmasını kurmakla yetkilendirildi.

28 Kasım 2019 Perşembe 10:24
 ÖZCAN BÜYÜKŞEN GÖREVİNİ, MEHMET ÇIVGIN’A DEVRETTİ
 

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen’in ailevi sağlık sorunları nedeniyle istifası sonrası İYİ Parti İl Başkanlığı’na İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın kararı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oluru ile Mehmet Çıvgın Kastamonu ili teşkilatlanmasını kurmakla yetkilendirildi.

BÜYÜKŞEN: KASTAMONU; CHP, İYİ PARTİ İTTİFAKI İLE MİLLETVEKİLİ ÇIKARMIŞTIR

Yapılan devir teslim sırasında Özcan Büyükşen yaptığı açıklamada, “Partimiz 25 Ekim 2017 de kuruldu. Zor olacağını bildiğimiz çetin bir mücadeleye çıktık. Bizde burada Merkez İlçe Başkanlığında yer aldık. O günkü şartlarda saldırılar çok fazlaydı. Cesaret ve cüret göstererek İlçe Başkanı olarak görevime başladım. Elimizden gelen tüm çabayı göstererek 24 Haziran seçimlerine giderken bugün buralarda o günkü yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte Partimiz kazansın diye nasıl mücadele ettiğimizi beraberinde olduğumuz arkadaşlarımız bunu bilmektedir. 24 Haziran seçimleri İYİ Partinin rüzgarını kesti. Seçimler sonucunda ittifaklar oluştu, bunun sonrasında da Kastamonu da CHP, İYİ Parti ittifakı ile milletvekili çıkarmıştır. Seçimler sonrası 81 ilimizde revizyon işlemleri başladı. Bu revizyonlar sonrası tarafıma İl Başkanlığı görevi verildi. 1 aylık süreçte zor şartlara rağmen yönetimimizi oluşturduk. Münfesih durumda olan ilçelerimiz vardı, bu teşkilatlarımızın yapılanmasını tamamladık. Yerel seçim sürecinin başlaması neticesinde seçim çalışmalarına başladık. Bu süreçten yüzümüzün akı ile çıkıp Belediye Başkanlığı kazanamasakta 13 Belediye Meclis Üyesi kazanarak Karadeniz bölgesi sıralamasında ilklerde yerimizi aldık. Bugün geldiğimiz noktada kızımın sağlık problemleri dolayısıyla aktif görevimden çekilmek durumunda kaldım. Bu Partiye giriş sebebim; Geleceğimiz ve çocuklarımıza bir haksızlık yapıldığını düşündüm. Bu haksızlığın karşısında dikilmek gerekiyordu, bildiğiniz gibi öğretmen emeklisi olarak öğretmenlik hayatımda öğrencilerime ‘Haksızlık karşısında boyun eğmeyiniz, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.’ Hz.Ali’nin bu sözünü düstur edinmelerini söyledim. Hiçbir menfaat çıkar ilişkisi olmaksızın gelmiş olduğum görevden bu partinin bir neferi olarak partimin yanında yer alacağım düşüncesiyle, partimiz kurucular kurulu üyesi, eski İl Genel Meclisi üyemiz şahsına güvendiğim ve inandığım Sayın Mehmet Çıvgın beye gönül rahatlığıyla görevimi teslim eder hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Bugüne değin birlikte çalışmış olduğumuz yönetimimize, üyelerimize, ilçe başkanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

ÇIVGIN: İYİ PARTİ’NİN KASTAMONU’DA ANAHTAR PARTİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ

Özcan Büyükşen’in teşekkür konuşması sonrası İYİ Parti İl Başkanlığına atanan Mehmet Çıvgın söz aldı. Çıvgın ise şu konuşmayı yaptı: “Değerli İl Başkanım, İlçe Başkanım, Meclis Üyelerim İYİ Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu ve üyelerimiz hepiniz hoşgeldiniz. Türkiye de canı yananlar, derdini anlatamayanlar başta Genel Başkanımız Meral Akşener, sizler ve bizlere sosyal hayatta, kahvede sessiz çoğunluk İYİ Parti kurulması sonrasında her yerde her platformda dertlerini dile getirir hale geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk mazide nasıl Kastamonu’ya güvendiyse bizde bu bayrağı devraldığımız; Kurucular Kurulu üyelerimiz İl Başkanımız İlhan Engin, Ahmet Sertlek ve Özcan Büyükşen’den aldığımız bu bayrağı bizlerden sonra gelecek arkadaşlarımıza da teslim etme ve bunun gayreti ile çalışması içerisinde olacağız. Değerli dava arkadaşlarım; Bu birliktelik Kastamonu’da inanın iktidarda olan partilerde dahi yok. Bizim gücümüz bu değil, yakın zamanda yönetim kurulumuzun teşkili ile mahalle, köy temsilcilerimizi oluşturup kısa sürede ilçe çalışmalarımızı yapmak üzere ilçelerimizi bir bir dolaşacağız. Kısa zaman da bu zorlukları aşmak için gayret göstereceğiz. Bu noktada geçmişte partimize gönül vermiş arkadaşlarımızın da desteklerini her zaman yanımızda görmek isteriz. Genel Başkanımızın da dediği gibi; İktidar olmak için bu partiyi kurduk. 17 senedir Türkiye’yi yönetenler ülkeyi içinden çıkılmaz hale getirdiler. Ezilenlerin haklarını aramak için varız. Göreve başlatılmayan öğretmenlerimizin EYT mağduru vatandaşlarımız için varız. Bugün elektriğe %70 zam getirildiği için İYİ Parti kuruldu. Çözüm aramak için iktidar olmamız gerekiyor. Onun için Kastamonu’da partimizin çıtasını yükseltmek ve seçimlerde başarı sağlamak durumundayız. İYİ Partinin Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da anahtar parti olduğuna inanıyoruz. İYİ Partinin dışında şuanda İktidarda olanların dahi milletimize verebilecek bir şeyi yoktur. İYİ Partinin kapısı dün olduğu gibi bundan sonrada her bir vatandaşımıza açıktır. Bu vesileyle; Bu süreç içerisinde hizmetini esirgemeyen Sayın Özcan Büyükşen’e teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Türkiye İYİ olacak, Kastamonu İYİ olacak. Ne Mutlu Türküm Diyene.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV