Otobüste fenalaşan kadını hastaneye yetiştiren şoför konuştu BİZİM İÇİN ÖNCELİK SAĞLIK, PARA DEĞİL

banner38

banner39

banner29
17 Ağustos 2018 Cuma

Otobüste fenalaşan kadını hastaneye yetiştiren şoför konuştu BİZİM İÇİN ÖNCELİK SAĞLIK, PARA DEĞİL

Kastamonu özel halk otobüsünde aniden fenalaşarak baygınlık geçiren kadını halk otobüsüyle hastaneye yetiştiren şoför, "Bizim için öncelik para değil. Bu yüzden hastamızı hastaneye yetiştirdik" dedi.

12 Ekim 2017 Perşembe 10:57
Otobüste  fenalaşan  kadını  hastaneye  yetiştiren şoför konuştu BİZİM İÇİN ÖNCELİK  SAĞLIK, PARA DEĞİL


 Kastamonu özel halk otobüsünde aniden fenalaşarak baygınlık geçiren kadını halk otobüsüyle hastaneye yetiştiren şoför, "Bizim için öncelik para değil. Bu yüzden hastamızı hastaneye yetiştirdik" dedi.
Kastamonu Devlet Hastanesi’nden şehir merkezine gelmek için özel halk otobüsüne binen Ayten K., otobüsün hareketinden kısa bir süre sonra Eğitim Fakültesi önündeki durakta fenalaşarak baygınlık geçirmişti. Bunun üzerine halk otobüsünün dörtlülerini yakarak baygınlık geçiren kadını hastaneye yetiştiren sürücü Akif Çevik, vatandaşların büyük taktirini kazanmıştı. Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Akif Çevik, “Eğitim Fakültesi önündeki durağa geldiğimizde kadın yolcumuzun bir arkadaşımız tarafından bana bayıldığı söylendi. Bende otobüsü durdurup yolcunun kontrolünü yaptım. Bayan yolcumuz hareketsiz bir şekilde yatıyordu. Yolcunun iyi olmadığına kanaat getirince en yakın hastane olarak Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesi geldi aklıma. Bende yolcuyu hastaneye götürmekte karar kıldım. Hemen otobüsün dörtlülerini yakıp önümdeki araçlardan da korna ile yol istedim. Fenalaşan yolcumuzu hastaneye yetiştirdim. Ben, insanlık görevimi yaptım” dedi.

“BİZİM İÇİN ÖNCELİK PARA DEĞİL”

Vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyleyen Akif Çevik, “Ben, hastanın durumunun iyi olmadığını görünce hemen hastaneye götürdüm. Bizim için öncelik para değil. Bu yüzden hastamızı hastaneye yetiştirdik. Allah’a şükür hastamızın durumunun iyi olduğunu öğrendik. Bir süre sonra hastanın durumunu sorduk hastaneden. Ben, insani görevimi yaptığımı düşünüyorum. Böyle şeylerin önemli olduğunu düşünüyorum. Her şey para değil, sağlık ve can güvenliği her şeyden öncelikli gelir. Ban vatandaşlık görevimi yaptım” diye konuştu.

KAHRAMAN SÜRÜCÜYE ÖDÜL VERİLECEK

Sürücünün ödüllendirileceğini ifade eden Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi Başkanı Mustafa Gülük ise, “Halk Otobüsümüz, korna çalarak önündeki araçlardan yol istemiş ve hastayı Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesinin Acil kısmına kadar getirmiştir. Şoför arkadaşımıza bu konudaki duyarlılığı için öncelikle teşekkür ediyorum. Tabii ki bizler bu duyarlı davranışı ödüllendireceğiz. Ayrıca Kastamonu halkına da teşekkür ediyoruz, yolcularımız konuya duyarlı davranmış, şoförlerimizde otobüsümüze yol vererek yolu açmıştır. Biz, Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi olarak şoför arkadaşlarımızı bu konularda sürekli uyarıyoruz. Telefonla veya toplantılarımızda bu konuları sık sık gündeme getiriyoruz. Şoför arkadaşlarımız, her zaman ilk planda can ve mal güvenliğini sağlayacaklar. Daha sonra ikinci planda maddiyat geliyor. Bu yönde de arkadaşımızı göstermiş olduğu duyarlılık için tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

SÜRÜCÜNÜN KAHRAMANLIK ANLARI KAMERADA

Öte yandan Özel Halk Otobüsünün güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, aniden fenalaşan kadın baygınlık geçiriyor. Yolcuların uyarısı sonrasında şoför, baygınlık geçiren kadının yanına kadar giderek durumunu kontrol ediyor. Daha sonra direksiyona geçerek otobüsün dörtlülerini yakıyor ve önünde seyreden araçlardan da korna çalarak yol istiyor. Otobüs, hastanenin önüne gelince sağlık ekiplerinden yardım isteniyor ve yolcuya müdahale ediliyor. 
(iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV