OSB'DE YERİNDE AŞI

Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulan aşı çadırında; fabrikalarda çalışan işçiler aşılanıyor

Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulan aşı çadırında; fabrikalarda çalışan işçiler aşılanıyor.  ürkiye’de aşılama çalışmaları hız kazanırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda birlikte organize sanayi bölgelerinde (OSB) çalışanlara yönelik aşılama çalışması başlatılacağını duyurmuştu. Bakan Koca’nın açıklamasının ardından Kastamonu’da OSB’de fabrikalarında çalışanlara yönelik aşıma çalışması başladı.

Bu kapsamda Kastamonu Organize Sanayi Bölgesindeki Kastamonu Entegre firması binasının girişinde oluşturulan aşı alanında aşıları yapılan işçiler, bir süre dinlendikten sonra işlerine devam etti. Mobil ekip, uygulama ile OSB'deki çalışanlar ile eşleri başta olmak üzere yaklaşık 1500 kişiyi aşılamayı planlıyor. OSB’lerdeki aşılamanın Seydiler, Tosya ve Taşköprü ilçelerinden de talep gelmesi halinde yapılabileceği belirtildi.

''HEDEF 1500 AŞI''

Aşı uygulama noktasını ziyaret eden Vali Avni Çakır, yaptığı açıklamada; ilimizde aşı çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, ''Bu kapsamda aşısız vatandaşımız kalmaması için bizde valilik olarak, İl Sağlık Müdürlüğü’müz olarak değişik organizasyonlar arayışımdayız. Şuanda da bu kapsamda farklı bir etkinliğimiz için OSB’de bulunuyoruz. Burada sağlık bölgesi yeterli olduğu için burada bulunan çalışanlara ve bir farklılık daha yaptık, saha içerisindeki sadece Kastamonu Entegre değil, aynı zamanda OSB’de bulunan tüm firmalarımızın personellerini, yetecek miktarda aşı stokumuz mevcut ve çalışanlarımız hem kendilerine hem de eşlerine aşı uygulaması başlattık. Kampanyamız iki gün burada devam edecek. Eğer talep gelirse bu süreyi uzatabileceğiz. Bu kapsamda burada daha önce aşı olan vatandaşlarımızı düştüğümüz anda yaklaşık bin kişi hedef kitlemiz var. Eşleri de devreye aldığımızda aşı olanlarda bin 250, bin 500 kişi hedef kitlemiz var. Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı aileleri ile almış olduğu randevular çerçevesinde il merkezlerimizdeki imkanlardan faydalanıyor ama biz ayağa böyle bir hizmet getirdik. İnşallah doğru bir atılımla burada da aşılama çalışmaları yapacağız” dedi.

OSB’deki çalışanlardan Hüseyin Kocaosmanoğlu ise, sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, "Sağ olsunlar gelip çadırları kurdular. Hem iş kaybı olmadı hem aşımızı olduk. Ailemizi de getirip aşı yaptırmayı düşünüyoruz" diye konuştu. Aşı çalışmaları yürütüldüğü sırada Vali Çakır, Kastamonu Entegre fabrikasını ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında Fabrikalar Direktörü Enüs Koç’tan bilgi aldı. Koç, ziyaretin ardından Vali Çakır’a plaket takdim etti. (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER