'Ormancılıkta ileri seviyelere geldik'

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Fidanlık Müdürlüğü kurulması kararının ardından AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de değerlendirmelerde bulundu

'Ormancılıkta ileri seviyelere geldik'
banner72

            Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Fidanlık Müdürlüğü kurulması kararının ardından AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de değerlendirmelerde bulundu.

Orman Bölge Müdürlüğü'müz bünyesinde Fidanlık Müdürlüğü kurulmasının kararlaştırıldığını hatırlatan İl Başkanı Ünlü, ''Türkiye'nin oksijen depolarından birisi olan ilimizi ormancılık konusunda Türkiye'nin ve dünyanın gözde şehirlerinden biri yapmaya kararlıyız. Bu kapsamda mevcut orman potansiyelimizi korumanın yanında ağaçlandırma çalışmalarımızı da tüm hızıyla sürdürüyorduk. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Fidanlık Müdürlüğü sayesinde daha planlı ve düzenli faaliyetler yürütülecek. İlimizde gerçek ve tüzel kişilerin ağaçlandırma, suni gençleştirme ve peyzaj düzenleme çalışmalarında ihtiyaç duyulan her türlü fidanı üretip dağıtma faaliyetini gerçekleştirecek olan Fidanlık Müdürlüğümüz aynı zamanda orman ağacı ve süs bitkileri tohumlarını da üretip saklama konusunda çalışmalar gerçekleştirecek'' dedi.

Ormanlar ve fidanlıkların ilimizin en önemli hazineleri olduğuna dikkat çeken Ünlü, ''Orman denildi mi akla Kastamonu gelir. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana ormancılık alanında Kastamonu'muzu çok ileri seviyelere getirdik. Bundan sonra da bu sorumlulukla hareket etmeye devam edeceğiz. Fidanlık Müdürlüğümüzün kurulmasında emekleri bulunan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye, İl milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Kastamonu için durmak yok yola devam'' ifadelerine yer verdi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER