Orman yangını köye 300 metre kala söndürüldü

İnebolu ilçemizin Şeyhömer Köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi İnebolu Belediyesi ve İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri yaptı. Yangın söndürme çalışmalarına köylüler de destek verdi. Geniş bir alana yayılan alevlere ekiplerin müdahalesi yeterli olmayınca, çevre il ve ilçelerdeki orman işletme müdürlüklerinden destek istendi.

 Orman yangını köye 300 metre kala söndürüldü

 


İnebolu ilçemizin Şeyhömer Köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi İnebolu Belediyesi ve İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri yaptı. Yangın söndürme çalışmalarına köylüler de destek verdi. Geniş bir alana yayılan alevlere ekiplerin müdahalesi yeterli olmayınca, çevre il ve ilçelerdeki orman işletme müdürlüklerinden destek istendi. 

Söndürme çalışmaları sırasında alevlerden vücudunda kısmi yanıklar oluşan Satiye Cıvgın (60), bölgeye çağırılan ambulansla İnebolu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Şeyhömer Köyü Muhtarı Satılmış Teke, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına ilk müdahaleyi köy sakinlerinin yaptığını söyledi. Daha sonra Orman İşletme Müdürlüğüne bilgi verdiklerini anlatan Teke, “Bir vatandaşın fındık bahçesinden çıktığını düşünüyoruz. Yaklaşık 100-150 dönüm alana yangının zarar verdiğini tahmin ediyoruz” dedi. 

Yangının köye sıçramaması için çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Teke, “Köyümüze yaklaşık 300 metre kaldı. Yangın devam ediyor. Köylüler, orman işçileri müdahale ediyor” ifadelerini kullandı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Şeyhömer Köyündeki ormanlık alanda çıkan yangına İnebolu Belediyesi ve İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri ile vatandaşlar müdahale etti. Yaklaşık 12 saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Ekipler, bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Söndürme çalışmaları sırasında vücudunda kısmi yanıklar oluşan Satiye Cıvgın'ın (60) İnebolu Devlet Hastanesindeki tedavisi devam ediyor.

Köy sakinlerinden Ahmet Esen, gazetecilere, yangının öğle saatlerinde başladığını belirterek, “Köye 300 metre kadar yaklaşınca biraz panik yaptık. Herkes, çoluk çocuk yangına müdahale etti. Yangın kontrol altına alındığında rahatladık" dedi. (aa)


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER