banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

ORHAN HAZER: ÖĞRENCİLERİMİZ YÜZDE 100 BAŞARILI

Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı toplantı ile öğrencilerin başarı durumlarını paylaşan Hazerbey Okulları Kurucu Müdürü Orhan Hazer, üniversite sınavına giren öğrencilerinin yüzde 100 başarılı olduğunu söyledi.

Aciksoz Haber -->
03 Eylül 2018 Pazartesi 10:13
  ORHAN HAZER: ÖĞRENCİLERİMİZ  YÜZDE 100 BAŞARILI


Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı toplantı ile öğrencilerin başarı durumlarını paylaşan Hazerbey Okulları Kurucu Müdürü Orhan Hazer, üniversite sınavına giren öğrencilerinin yüzde 100 başarılı olduğunu söyledi.

2013 yılında itibaren Kastamonu’da eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan yerel bir marka olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Orhan Hazer, “Kastamonu’daki tek yerel markayız. Özel okulculuğun öncüsüyüz. Kastamonu’nun bağrından kopup gelen okulumuz, 5 yıldır sistemli bir şekilde en kaliteli eğitim ve öğretim hizmetini sunmak için burada bulunuyor. 4 yıl önce kurduğumuz Hazerbey Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarını verdik. 4 yıl önce verdiğimiz sözleri gerçekleştirdik. Ortaokulumuzun 3’üncü yılına girdik. 2 yıldır okuttuğumuz  öğrencilerimizi mezun ettik. 8’inci sınıfımızda 28 adet öğrencimiz vardı. Öğrencimizin 12’si Fen Lisesi’ne yerleşti. Yüzde 40’lık kısım Fen Lisesi’ne yerleşirken, 3 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesi’nde okuyacak. Farklı şehirlerin Fen Lisesi’ne yerleşen öğrencilerimiz var. Merkezi yerleştirme ile Abdurrahmanpaşa Lisesi, Göl Anadolu Lisesi, Mustafa Kaya Lisesi’ne de öğrencilerimiz yerleşti. Fen Lisesi’ne yerleşen öğrencilerimizden bazıları Hazerbey Anadolu Lisesi’ni tercih etti.

“MAĞDURİYETLER GİDERİLDİ”

Liselere yerleştirmeyle ilgili pek çok değişiklik oldu. Kasım, Aralık ve Ocak ayında eğitim ve öğretim ortamlarıyla ilgili keşmekeş vardı. Çok şükür bunlar atlatıldı. Öngörülerim haklı çıktı.  Sistemin özel okullara yönlendireceği ve öğrencilerin istedikleri okula yerleşemeyeceği söylendi. Biz ise sistemin doğru ve makul olduğunu dile getirdik. Sistemin özel okulları ikinci plana atacağını düşünüyordum. Kastamonu’da merkezi yerleştirme ile nerdeyse yerleşemeyen öğrenci kalmadı. Devletin yaptığı merkezi yerleştirme amacına ulaştı. Sistemin başarılı olacağına inanıyorum. Halkımızın büyük bir kısmı memnundur. Geçen yılki TEOG sisteminden daha verimli ve sağlıklı bir sistemdir. Sistem içinde bazı teknik hatalar oldu. Ancak mağduriyetler giderildi” dedi.

“SÖYLEDİĞİMİZ SÖZLERİ EKSİKSİZ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

“12 yıllık temel eğitimin son basamağı liselerdir” diyen Hazerbey Okulları Kurucu Müdürü Orhan Hazer, “Anadolu Lisemiz 2014 yılında açıldığı zaman 40’a yakın öğrencimiz vardı. Öğrencilerimizin başarılı olması da başarısız olması da bizim sorumluluğumuzdadır. Ara sınıflarda Fen Lisesi’nde ya da başka okullardan başarılı öğrenciyi alalım ve başarılı yerlere getirelim düşüncesinde olmadık. Okulumuzda uyguladığımız eğitim ve fedakar yaklaşımlarla 4 yıl önceden bugünlerin hesabını yaptık. Herkes başarılıyım diyor. ‘Ben başarısızım’ diyen hiçbir okul duymadım. Tıp Fakültesi, diş hekimi, mimarlık, elektrik- elektronik, inşaat mühendislikleri, mühendislikler, psikoloji, öğretmenlik gibi öğrencilerin tercih ettiği ve istihdam olanağı en yüksek olan yerlere öğrencilerimizi yerleştirdik. Bu Kastamonu tarihindeki belki de ilktir. 800 öğrenciye hitap etmek bin 600 anne baba demektir. Öğrencilerimizin akrabalarıyla birlikte yaklaşık 5 bin kişiden sorumluyuz. Araç ilçesinden 4 yıldır burslu olarak okuttuğumuz Ahmet Bulucu öğrencimiz Kocaeli Üniversitesi’nde uçak, gövde, motor mühendisliği bölümünü kazandı. Söylediğimiz sözlerin hepsini eksiksiz şekilde gerçekleştiriyoruz. Türk Havacılık Uzay Sanayi şirketine öğrencimiz sigortalı çalışan olarak işe başladı. Öğrencimiz eğitimini tamamlarken bir taraftan da çalışacak. Özel Okullarla ilgili farklı algılar olabiliyor, sadece Kastamonu’da değil Türkiye’nin her yerinde oluyor. Üniversite sınavına giren öğrencilerimiz yüzde yüz başarılıdır” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV