Örencik dağ başı mı?

TOKİ SAKİNLERİ, GÜNLÜK İKİ SEFER YAPILAN DOLMUŞ SEFERLERİNDEN DERTLİ

Örencik dağ başı mı?

Örencik mevkiinde inşa edilen evlerini teslim alan hak sahipleri, ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli ailelere yönelik inşa edilen Örencik konutlarında, yerleşkenin şehir dışında olması ve Kastamonu Belediyesi Özel Halk Otobüsleri’nin bu yöne seferinin yeterli olmaması nedeniyle, vatandaşlar mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

DOLMUŞLAR SABAH-AKŞAM BİRER SEFER YAPIYOR

Sadece sabah ve akşam saatlerinde bir sefer bulunması vatandaşları zor duruma düşürürken, gün içinde evlerine dönmek veya şehir merkezine inmek isteyen vatandaşlar, varsa özel araçlarını kullanmak zorunda kalıyor.

Elektrik tesisatlarının tamamlanmamış olması nedeniyle birçok vatandaş evlerine taşınamazken, resmi olarak evlerini teslim alan, fakat taşınma işlemini gerçekleştiremeyen vatandaşların da en önemli sorunlarından bir tanesi de ulaşım. TOKİ Örencik sakinleri, Kastamonu Belediyesi’ne konuyla ilgili taleplerini iletse de henüz bir girişim yapılmadı. Evlerin sadece dar gelirli ailelere verilmesi bir yana, dar gelirli ailelerin de araç sahibi olmalarının zorluğu göz önüne alındığında ortaya çıkan ironik duruma vatandaşlar tepkili… Ulaşım sıkıntısından dolayı çok sayıda vatandaş, hak sahibi oldukları evlerine taşınamıyor ve yetkililerden sefer sayılarının artırılmasını bekliyor. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER