Önder, dualarla son yolcuğuna uğurlandı

Geçirdiği beyin kanaması sonucu sevk edildiği Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz gün 43 yaşında yaşamını yitiren MHP Belediye Meclisi Üyesi İsmail Hakkı Önder için Kastamonu Belediyesi önünde tören düzenlendi.

Törene Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Güray Parçal, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclisi üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Önder’in çok sayıda seveni katıldı.

VİDİNLİOĞLU; “SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

Yapılan duaların ardından duygularını ifade eden Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “Benim güzel kardeşim, giderken bile güzellik yaptı, öyle gitti. 7 kişiye can oldu. Diyecek fazla bir şeyim yok. Sözün bittiği yerdeyiz. Çok erken oldu, ama takdiri ilahi, herkesin bir günü var. Hepimizin başı sağ olsun. Kastamonu güzel bir evladını kaybetti. Ben yol arkadaşımı, dava arkadaşımı kaybettim” dedi.

SİNSİ: “YERİNİN DOLDURULMASI İMKANSIZ”

Aile adına konuşan İsmail Hakkı Önder’in eniştesi Niyazi Sinsi ise; “Onunla hukukumuz kardeşlikten farksızdı. Geçirdiği talihsiz bir rahatsızlıktan dolayı 2 hafta süren tedavi çabalarına rağmen kardeşimi kaybettik. Yaşadığımız acı tarifsiz. Yerinin doldurulması imkansız. Allah mekanını cennet eylesin. Bu acı süreçte gördük ki, Kastamonu da sevmiş. Bunu tedavi sürecinde her an hissettik. Hakkı, yaşam savaşını kaybetti, ama derdine derman bekleyen 7 aileye organlarıyla yaşam umudu oldu. Allah ona toplum için iyi bir insan, ailesi için hayırlı bir evlat nasip etti” ifadelerini kullandı.

Kastamonu belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından merhumun cenazesi Nasrullah Camii’ne getirildi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gümüşlüce’deki aile kabristanlığına defnedildi. (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER