‘Olumlu tepkiler alıyoruz’

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve il yönetimi, ilçelerdeki esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Taşköprü ilçesinde esnafları ziyaret eden İl Başkanı Ünlü, ilçe Organize Sanayi Bölgesi’nde önümüzdeki süreçte yatırımların artacağını belirtti. Ayrıca Ünlü, geçtiğimiz günlerde açıklanan 2022 asgari ücret miktarı hakkında sahadan olumlu geri dönüşler aldığını ifade etti.

‘Olumlu tepkiler alıyoruz’
banner72

“TAŞKÖPRÜ OSB’DE ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YATIRIM SEKTÖRÜ OLUŞTUĞUNU GÖRECEĞİZ”

İlçe gezilerine Taşköprü’yle devam eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “Birçok ilçemizi ziyaret etmiştik. Son olarak da Taşköprü ilçemizde esnaflarımızla sohbet etme fırsatı bulduk. Dünyanın içinden geçtiği bu süreçteki durumuyla ilgili karşılıklı istişarelerde bulunduk. Taşköprü en büyük ilçelerimizden biri. Ticaretin merkezi olan yerlerden birisi. İlçe esnafımıza hem hayırlı işler dileğinde bulunduk, hem de diğer konularda bilgi alışverişinde bulunmaya devam ediyoruz. Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi’nde inşallah önümüzdeki süreçte yatırım sektörünün oluştuğunu göreceğiz. Onun dışında Taşköprü de tarım endeksli olan ilçelerimizden birisi. Sarımsak fiyatlarının son günlerde biraz daha çiftçi lehinde yükseldiğini görüyoruz. Bu da çiftçimizin yüzünü güldürüyor. Taşköprü’müzdeki kamu yatırımlarımız sürüyor, bundan sonra da devam edecek” dedi.

“YENİ ASGARİ ÜCRETE OLUMLU TEPKİLER ALIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan, 2022 asgari ücret miktarı hakkında esnaftan gelen tepkileri de değerlendiren Ünlü; “Asgari ücretin ne kadar olacağıyla ilgili büyük bir beklenti vardı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir konuydu. Asgari ücret Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasıyla birlikte 4 bin 250 TL olarak belirlendi. Yeni asgari ücrete gelen tepkiler, sahada gördüğümüz kadarıyla iyi bir karşılık bulduğunu görüyoruz. Olumlu tepkiler alıyoruz” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER