banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra program, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde devam etti.

25 Kasım 2019 Pazartesi 10:26
 Öğretmenler Günü kutlandı
 


24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra program, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde devam etti. 

Kutlama Programının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, “Öğretmenlerimiz çocuk ve gençlerimizi sadece öğretim alanında değil, eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan, toplumu ihya ve inşa etmeleri noktasında, mesleklerin en yücesini icra etmektir. Tarihi boyunca, haklının ve mazlumun yanında yer almış, ayağının bastığı her karış toprağa kutlu bir medeniyetin tohumların sermiş milletimizin gönlünde, aziz öğretmenlerimizin müstesna bir makamı vardır. Sadece çocuk ve gençlerin değil, tüm toplumun önderi sayılan öğretmenlerimiz, en derin saygıların muhatabı olarak kabul edilmişlerdir. İlmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu,  alim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensupları olan bizlere, Yaratan'ın ilk emri olan "oku"mayı öğretenlerin ne kadar kutlu bir görevi yerine getirdikleri aşikârdır. Her öğretmen başka bir sevda masalının kahramanıdır."

“DÜNYANIN BÜTÜN ÇİÇEKLERİ SEVDALIDIR ÖĞRETMENE”

 Dünyanın bütün çiçeklerine sevdalıdır bir öğretmene.. Bazen şairdir, Öğrencisinin yüreğinin derinliklerinde mısra mısra dokur şiirini... Kalemiyle değil tebessümüyle yazar şiirlerini ..Bir güneştir öğretmen... Geceleri parlayan yıldızların kaynağıdır. Bir bahçıvandır öğretmen... Öğrencilerinin kalbine ektiği sevgi tohumlarıyla yeşertir geleceği ve öğretir öğretmen; Şiirin, edebiyatın, musikinin, insanı sevmenin ve kitapların mucizelerini öğretir. Tüm insanları dinlemesini öğretir, Üzüldüğün de bile, nasıl gülümseneceğini öğretir, Şerife Bacıları, Mehmet Akif Ersoyları, Halime Çavuşları öğretir onlara.. Vatanı ve bayrağı için kahraman olmayı, şehit olmayı öğretir. Ömer Halis Demir olmayı öğretir” dedi.

Müdür Cengiz Bahçacıoğlu’nun konuşmasının ardından  mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Eğitim çalışanlarına Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesinden sonra şiir, kompozisyon, resim ve anı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim etti. Program Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisiyle sona erdi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV