ÖĞRENCİLERE , MESLEK TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İş-Kur İl Müdürlüğü birlikteliği ile düzenlenen “Meslek Tanıtım Günleri” geçtiğimiz Salı günü okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLERE , MESLEK TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

 

10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İş-Kur İl Müdürlüğü birlikteliği ile düzenlenen “Meslek Tanıtım Günleri” geçtiğimiz Salı günü okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. 
Öğrencileri mesleklerinde başarılı olmuş iş sahipleri ile buluşturma hedefiyle yola çıkan proje, Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı ve Okul Müdürü Kadriye Yiğit Gökkaya’nın konuşmaları ile başladı.
Okul Müdürü Kadriye Yiğit Gökkaya, “Ülkemizin gelişimi ve kalkınması için donanımlı insanlara ihtiyacımız olduğu kadar, ülkemizin bekası içinde manevi değerler ile donatılmış; insana ve çevreye duyarlı, sorumluluk sahibi fertlere ihtiyacımız var. Mesleki bilgi ve becerileri yeterli olan bir çalışan, meslek ahlakının seviyesi kadar başarılı olacağı inancı ile öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini artırırken iyi bir insan olarak yetiştirmek en büyük gayemizdir. Bu vesile ile bizleri bu konuda destekleyen Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı’ya ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı ise; Kadın istihdamının önemi üzerinde durdu. Türkiye nüfusunun yarısının kadın olduğunu ve ülkemizin kalkınmasında eğitimli, başarılı kadınlarımıza ihtiyaç olduğunu vurguladı.
İş-Kur hizmetleri ve iş arama becerileri konulu sunum ise İş ve Meslek Danışmanı İhsan Usturacı tarafından gerçekleştirildi.
10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bunan 9 alandan (Aile ve Tüketici Hizmetleri- Büro Yönetimi- Bilişim Teknolojileri- Çocuk Gelişimi- El Sanatları Teknolojisi- Giyim Üretim Teknolojisi- Güzellik Hizmetleri- Grafik ve Fotoğraf- Yiyecek ve İçecek Hizmetleri) yiyecek içecek alanından mezun olan Ayşece Butik, pasta işletmecisi Ayşe Cemile Vural, Grafik ve Fotoğraf Alanını temsilen Fikir Atölyesi işletmecisi Erhan Köstekoğlu, Güzellik ve Saç Bakım Alanını temsilen Nefertiti Bayan Kuaförü Fatih Erdoğan iş kurma aşamasındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Soru-cevap bölümünden sonra işyeri sahiplerine plaketlerin verilmesi ile program sona erdi. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER