Öğrencilerden vefa

Adıyaman, Hatay, Afyon, Gaziantep, Burdur, Kahramanmaraş, Sakarya ile toplam 7 ilden 150 öğrenciyi misafir eden Kastamonu Edebiyat Kampı, dün tematik gezi düzenledi.

Öğrencilerden vefa

 Adıyaman, Hatay, Afyon, Gaziantep, Burdur, Kahramanmaraş, Sakarya ile toplam 7 ilden 150 öğrenciyi misafir eden Kastamonu Edebiyat Kampı, dün tematik gezi düzenledi. Kastamonu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli değerlendirmek için KYK’nin milli manevi, sosyal kültürel, bedensel, ruhsal, zihinsel ve akademik yönden gelişimlerini desteklediğini ifade eden KYK İl Müdürü Reşat Asrak, bugün sona erecek kampın yazar Mustafa Ruhi Şirin’in kapanış dersi ile biteceğini bildirdi. 

KYK Genel Müdürlüğü tarafından 3 yıldır süren Tematik Kış Kampları çerçevesince Kastamonu’da yapılan Edebiyat Kampı ile öğrenciler yazarlar ile tanışma ve sohbet etme imkanı buldu. Geçtiğimiz gün yapılan söyleşi de öğrencilere kanonlaşmayı anlatan Kastamonu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şahmurat Arık, kelime anlamı kanonize etme, kutsallaştırma olan  ve edebiyatta yer alan kanonlaşma hakkında  öğrencilere bilgi verdi. Arık, konuşmasının ardından soru ve cevap kısmında öğrenciler aklına takılanları sordu. Etkinlik Meşk-i Ney topluluğunun konser vermesiyle sürdü. 
Kastamonu’nun kültürel ve manevi değerlerini de gezen 150 öğrenci, şehitlik ziyareti ile şehit ailelerini ziyaret etti. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER