banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Cide Dernekler Federasyonu bünyesinde Cide’de para ödüllü “2020 Cide Takvimi Fotoğraf Yarışması” düzenlendi.

28 Kasım 2019 Perşembe 10:17
 ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

Cide Dernekler Federasyonu bünyesinde Cide’de para ödüllü “2020 Cide Takvimi Fotoğraf Yarışması” düzenlendi.

20 Kasımda başvuruların son bulmasının ardından 21 Kasım tarihinde jüri üyeleri tarafından ön elemeden geçen 20 fotoğraf, 23 Kasım Cumartesi günü Cide Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda halkın huzurunda oylamaya girdi.

20 gün gibi kısa bir süre tanınan yarışmaya 30 amatör, 13 profesyonel olmak üzere 43 yarışmacı 302 fotoğraf yarıştı.

Yarışmada Kastamonu Fotoğraf Sanatçıları Derneği Suat Cumali Güngör, Kurumsal Danışman Eren Candan, ilçe fotoğraf sanatçısı Hasan Aynel jüri üyeliği yaptı. Amatör ve profesyonel olmak üzere iki kategoride katılımcılar amatörde 5, profesyonelde 5 olmak üzere 10 fotoğraf ile yarışmaya katılmalarına izin verilirken, amatör grupta kazanan 6 fotoğrafın 2020 Cide Masa Takviminde, profesyonel kategoride kazanan 6 fotoğrafın 2020 Cide Duvar Takviminde kullanılacağı kaydedildi.

Tören saatine kadar sadece rumuz rakamların göründüğü ekranda kazanan rumuz ve isimler açıklanırken büyük heyecan yaşandı. Kazananlar tek tek sahneye davet edilerek ödül çekleri ve başarı belgeleri takdim edildi.
Melek Karayel, Hatice Güneş, Buket Karayel ve Yurdagül Kunduz amatör kategorinin kazananları oldu. Sertaç Ünal, Ramazan Sağ, Buket Karayel, Meral Bora profesyonel kategorinin kazananları oldu.
Yarışmacılara, Ayhan Sekmen Özel Ödülü, CİDEFED Özel Ödülü, Uluslararası Cide Gençlik Festivali Özel Ödülü, Celal Ece Özel Ödülü, Cide Belediyesi Özel Ödülü, Serdar Okan Demirtaş Özel Ödülü verildi.

Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, “Bu yarışmayı çok önemsedik ve devamını da getireceğiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda yarışmacılara daha yüksek miktarlarda para ödülü kazanmak, bize de daha yüksek meblağlarda para ödülleri vermek nasip olur. Şimdiden seneye Kasım ayı için fotoğraf sanatıyla uğraşan hemşehrilerimizin ve yolu Cide’ye düşen misafirlerimizin fotoğraflar çekerek bu yarışmaya katılımlarını bekliyoruz. Bizler yarışmada yaş sınırı koymadan, cep telefonu ile de katılımı serbest bırakarak insanlarımızın ilçemizi bir kez olsun estetik bir bakış açısıyla gözlemlemelerini, ilçede sosyal bir etkinlik yaratmayı, sanatçılarımızı emeklerinden dolayı ödüllendirmeyi, en güzel fotoğraflarla ilçemizi daha doğru tanıtabilmeyi hedefledik. Umarı başarılı olmuşuzdur. Bu tür etkinlerimiz yıl boyu devam edecek” dedi.

Nurcan Ezel Hümay/Cide

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV