OBM'de 'Terminatör böcek' eğitimi

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nde Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın (Thanasimus formicarius ) Üretimi Konulu Eğitim Programı dün başladı

OBM'de 'Terminatör böcek' eğitimi

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nde Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın (Thanasimus formicarius ) Üretimi Konulu Eğitim Programı dün başladı.

Orman Zararlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından yeni faydalı organizma üretim tesislerine atananların , daha önceden beri faydalı organizma üretim istasyonlarında çalışanlarının ve Thanasimus Formicarius bilgi ve tecrübe aktarımı yapılarak daha prodüktif çalışmanın sağlanması amacıyla uygulamalı eğitim toplantısı 5-7 temmuz 2021 tarihlerinde Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Salonunda başladı.

Açılış toplantısına Bölge Müdürü  Fahri Sönmezoğlu , Bölge Müdür yardımcısı Mahmut Şentürk , Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Akın Emin , Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Özgür Toprak ve Orman Bölge Müdürlüklerinden OZM Şube Müdürleri ve Teknik Personellerin katılımıyla başladı. Programa  eğitici olarak katılan Yaşar Aksu, Thanasimus Formicarius hakkında personellere eğitim verecek. Eğitim sayesinde tüm Orman Teşkilatına Thanasimus Formicarius Üretim başarısını artırması ve bilgilerin güncellenmesi katkısı sağlanacak.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER