OBM'de kura heyecanı

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerine 139 orman işçisi, 5 fidanlık işçisi, 2 aşçı ve 3 tamir bakım işçisi olmak üzere toplamda 149 geçici işçi alımı için dün noter huzurunda kura çekimi yapıldı

OBM'de kura heyecanı

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerine 139 orman işçisi, 5 fidanlık işçisi, 2 aşçı ve 3 tamir bakım işçisi olmak üzere toplamda 149 geçici işçi alımı için dün noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kura çekimi öncesinde bilgilendirmede bulunan Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Er; “İlimizde 16 işletmemizde 110 tane orman yangın işçisi almak için talepleri aldık. Sinop işletmemiz içinde 39 olmak üzere toplam 149 geçici işçi için talepleri aldık. İşletmeler için ayrı ayrı gerçekleşen başvurular doğrultusuna adaylarımızı çağıracağız ve noterimizin huzurunda kuramızı çekeceğiz. 149 geçici için 4 katı kadar asil ve yedek aday kurada belirlenecek. Kurada çıkan arkadaşları mülakata ve fiziki sınava alacağız. Sınavlar sonrasında kazananlar belirlenecek. 149 kişi alımı için toplam 4 bin 192 kişi başvurdu. 4 Temmuz’a kadar kura sonuçlarını sitemizde ilan edeceğiz” dedi.

Ardından da noter huzurunda kura çekilişiyle 149 geçici işçi alımı için asil ve yedek adaylar belirlendi. Kuranın resmi sonuçları ise Orman Bölge Müdürlüğü’nün “kastamonuobm.ogm.gov.tr” sitesinden ilan edilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER