'Normale dönene kadar buradayız'

Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu, afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Çatalzeytin ilçemizde açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, hayat normale dönene kadar bölgede olacaklarına vurgu yaparak, acil ihtiyaçların tamamlandığını ve bir yandan da kalıcı projelere başlandığını bildirdi

'Normale dönene kadar buradayız'

Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu, afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Çatalzeytin ilçemizde açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, hayat normale dönene kadar bölgede olacaklarına vurgu yaparak, acil ihtiyaçların tamamlandığını ve bir yandan da kalıcı projelere başlandığını bildirdi.

Karaismailoğlu, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; ''Çok kısa sürede dört gün bile olmadan, yollarımızı bağladık. Şuanda araçlar Sinop'tan Kastamonu'ya geçmeye başladılar. Bölgede çok büyük bir mücadele var. Bütün kurumlarımız, bütün bakanlıklar bölgede. Hayatı normale döndürmek için hummalı bir çalışma var.  Acil olan ihtiyaçları giderdik, bir taraftan da kalıcı projelerimize başladık. Onları da kısa sürede bitirip, afet öncesi hayata dönmek için büyük bir çalışma var.  Dünya'ya örnek olan bir çalışma gösteriyoruz. Yapacağımız kalıcı projeler, afetlerden de etkilenmeyecek şekilde yapılacaktır. Bölgedeyiz, hayat normale dönene kadar bölgede olacağız. Gözümüz, kulağımız burada olacak.'' (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER