Nihayet bir mezarı olacak!

Sinop'un Türkeli ilçesi sahilinde cesedin, 11 Ağustos’ta Bozkurt'ta meydana gelen sel felaketinde kaybolan bir kişiye ait olduğu belirlendi.

Nihayet bir mezarı olacak!
banner72

İlçeye bağlı Güzelkent Köyü Helaldı Limanı yakınlarında bir vatandaş tarafından bulunan ve yetişkine ait olduğu öğrenilen cesedin kimliği belirlenmesi için gönderildiği Trabzon Adli Tıp Kurumundan DNA örneği ile karşılaştırılarak kimlik tespiti yapıldı.

Buna göre, 11 Ağustos'ta meydana gelen sel felaketinde Hamdi Kalabalık tarafından Bozkurt ilçesinde kaybolduğu bildirilen Orhan Kalabalık'a ait olduğu tespit edildi. DNA sonucunun açıklanmasıyla, acı haber Bozkurt ilçesine ulaştı. Orhan Kalabalık'ın Bozkurt ilçesinde kuaförlük işi yaptığı ve sel felaketinde kaybolan 8 kişiden biri olduğu öğrenildi.

115 GÜNDÜR HER YERDE ARANIYORDU

11 Ağustos’taki selde Bozkurt’ta yıkılan Ölçer Apartmanında yaşayan Orhan Kalabalık ile 6 yaşındaki oğlu Yusuf Efe’ye iz bulunamamıştı.

Bozkurt ilçesinde Ezine Çayının taşması sonrasında yıkılan Ölçer Apartmanında yaşayan Kalabalık ailesi, enkazın altında kaldı. Enkazda yapılan arama çalışmalarında Nezahat Server Kalabalık (33) ile 11 yaşındaki oğlu Arda Kalabalık’ın cenazelerine ulaşıldı. Nezahat Server Kalabalık’ın 39 yaşındaki eşi Orhan Kalabalık ile 6 yaşındaki oğlu Yusuf Efe’ye ise aylarca ulaşılamamıştı. Orhan Kalabalık’ın cesedi  115 gün sonra önceki gün Sinop’un Türkeli ilçesinde bulundu. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER