banner38

banner46

banner47

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Neden Olmasın Küre?

Merhaba sevgili Küreliler; Gurbette Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde okuyorum.

04 Mart 2014 Salı 12:09
Neden Olmasın Küre?
 Bu yazıyı yapmayı tasarladığım çalışmaları bir nebze olsun sizlere duyurabilmek adına yazıyorum. Hepinizin bildiği üzere ilçemizde ev hanımlarının aile bütçelerine katkısı sınırlı; Çünkü çalışma imkanları şartlar özellikle bizim gibi ilçelerde sınırlı. Ama ev hanımlarımızda bir o kadar yetenekli. 
Bu dönem Bülent Ecevit Üniversitesi’ndeki sosyal sorumluluk dersi kapsamında yöremi tanıtacak, eskilere götürecek bir şeyler tasarlamam gerekiyordu. Bende Küre de olmayan ama Küre’yi anlatan değişik bir çalışma yapmak istedim. Kültürümüzden gelen yöresel kıyafetler ve objelerle Küreli bez bebekler tasarladım. Küreli marifetli ev hanımlarının da yardımlarıyla çok güzel, değişik çalışmalar ortaya çıktı. 
Bu yapılan çalışma ve ortaya çıkan ürünler aslında Küre’deki ev hanımlarının ne kadar marifetli olduğunu ve istediklerinde ve düşündüklerinde çok farklı ve yaratıcı çalışmalar yapabileceklerini ortaya koyuyor. Bizim Küreli ev hanımlarıyla yaptığımız bez bebekler Bülent Ecevit Üniversitesi’nde yaptığım sunumda ve sergide büyük ilgi gördü ve beğenildi. Ben bu ya da buna benzer bilinmeyen, daha değişik çalışma ve ürünlerle Küre’yi daha farklı daha güzel yerlere taşıyabileceğimize inanıyorum. Yapılan bu çalıma aslında bizim halkımızın yaratıcılığını ve becerisini ortaya koyuyor.
Bizlerde ilçemizin gelişmesi adına ve ev hanımlarımızın aile ekonomine katkıda bulunabilmesi için Küre’ye özgü daha yaratıcı ürünler ortaya çıkarabiliriz. Küre’ye özgü ürün çeşitliliğini arttırabiliriz. Neden bir adım atmıyoruz? Neden yaratıcılığımızı kullanmıyoruz? Neden kalıplaşmış şeyleri yıkıp yeni girişimlere atılmıyoruz? Neden olmasın KÜRE. Gelin yeni  Küre’ye yeni bir boyut kazandıralım. Yaptıklarımızla kendimizi Küre’mizi duyuralım… Saygılarımla… Gizem Nur Emik

Anahtar Kelimeler: Neden Olmasın Küre?

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV