banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

MÜZELER GECE 23.00’A KADAR AÇIK VE ÜCRETSİZ

Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında bugün, Türkiye’de yer alan ve aralarında Kastamonu Müzesi’nin de olduğu 39 müze 23.00’e kadar ziyarete açık olacak.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:33
MÜZELER GECE 23.00’A KADAR AÇIK VE ÜCRETSİZ


 Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında bugün, Türkiye’de yer alan ve aralarında Kastamonu Müzesi’nin de olduğu 39 müze 23.00’e kadar ziyarete açık olacak. Üstelik normal kapanış saatinden itibaren herkese ücretsiz olarak hizmet verecek. 
18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye en erken dönemlerden günümüze değin bu topraklarda var olan sayısız uygarlıkla yoğrulmuş binlerce yıllık tarihin anavatanıdır. Müzelerimiz bu tarihin kültürel hafızasını nesilden nesile aktaran en önemli kurumlardır” dedi.

MÜZELER GECESİ ETKİNLİĞİ

Kültür varlıklarının tanıtılması, eserlerin korunması ve sağlıklı şekilde gelecek kuşaklara aktarılabilmesi konusunda bilinçli bir kamuoyu oluşturulması amacıyla her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası bu yıl da dopdolu geçecek. Konferansların, müze gezilerinin, atölye çalışmalarının düzenleneceği haftada ayrıca bugün ‘Müzeler Gecesi’ etkinliği gerçekleştirilecek. Etkinlikle aralarında Kastamonu Müzesi’nin de olduğu birçok müze gece 23.00’e kadar açık olacak ve normal kapanış saati sonrasında da 
ücretsiz gezilebilecek.   
  (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV