banner38

banner46

banner47

29 Mayıs 2020 Cuma

Muzaffer Karamustafa, KESOB yönetimini eleştirdi

Üç dönem KESOB Başkan Vekilliği, dört dönem Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Denetim Kurulu Başkanlığı ve yedi dönem Sebze ve Meyveciler Odası Başkanlığı yaptığını belirten Muzaffer Karamustafa, KESOB ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yönetimini, yaptığı harcamalarla ilgili eleştirdi.

10 Ekim 2019 Perşembe 10:37
 Muzaffer Karamustafa,  KESOB yönetimini eleştirdi
 

 

Üç dönem KESOB Başkan Vekilliği, dört dönem Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Denetim Kurulu Başkanlığı ve yedi dönem Sebze ve Meyveciler Odası Başkanlığı yaptığını belirten Muzaffer Karamustafa, KESOB ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yönetimini, yaptığı harcamalarla ilgili eleştirdi.

Odaya üye esnafların siftah yapmadan iş yerlerini kapattığını belirten Muzaffer Karamustafa’nın yayınladığı basın bildirisi aynen şöyle: “Ülkemizde küçük esnaf ve sanatkarların sıkıntılı geçirdiği bu günlerde Kastamonu KESOB ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi'ne kayıtlı üyelerimizin siftah etmeden iş yerlerini kapattığı, kredilerini ödemede zorlandıkları, ticaretlerinin sıkıntılı olduğu, kooperatifin kredi takip seviyesi yükselmişken esnafa kredi verme limiti bulmakta zorlandığı bu dönemde kayıtlı üyelerinin %10'nu kadarına tekabül eden kısmına gezi, fuar vs etkinlikler adı altında Antalya vb illerde 5 yıldızlı otellerde tatil amaçlı geziler yapmaları, harcamaların KESOB ve Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından karşılandığı, üyelerin aidat ve kredi gelirlerinden kazanılan bu paraların buralarda plansız ve amaçsızca harcanması kamu ve esnaf camiasınca doğrumudur?

Geriye kalan yüzde 90'ının hakkı ne olacaktır? Küçük ve orta ölçekli esnafımızın krizde olduğu ve bilinen herkesçe ifade edilen bu dönemde bu harcanan paraların ilimizde esnafa faydalı konum ve amaçlarda harcanması kredi ve faizini ödeyemeyen esnaflarımıza kaynak sağlanması çocuklarına maddi zorluklardan dolayı eğitim giderlerini karşılayamayan esnaflarımıza burs vb desteklerin yapılması teşkilatımız adına daha uygun olmaz mıydı?

Esnaf teşkilatları ve Kredi Kefalet kooperatiflerinin yaptığı gereksiz harcamalar; başta il ve ilçe teşkilatların eksikleri ve ihtiyaçların da harcanması daha uygun değil midir?

70 yıllık Kooperatifin ilk başkanı Mehmet Can tarafından yapılan, fiziki şartları yetersiz ve bitmiş olan asansör, engelli merdivenleri, yangın merdivenleri, park alanı bulunmayan, esnafına, amaçlarına uygun zor şarlarda hizmet veremeyen binada hizmet vermeye çalışmak ve bu konuda hiçbir adım atılmaması düşündürücü değil midir?

Bizim yönetim dönemlerimizde Kastamonu ilimize ve esnafımıza kazandırdığımız, bu dönemde 9 dönüm arazi üzerine yapılan tahmini 4 bin 500 m2 civarında kapalı alanı bulunan, içinde çatal-kaşık mutfak malzemeleri ve teçhizat sisteminin bulunduğu üst 2 katının esnaf uygulama oteli olarak dizayn ve planlandığı binanın şu anda ilgisizlik ve basiretsizlikten boş verilmişken çürümeye bırakılması 3-4 dönemdir görevde bulunan yeteneksiz ve duyarsız yönetim ve kurulları neden görmezden gelmektedir.

Esnaf teşkilatları ve üyeleri bunları sadece -seçil, al maaşı-, gezi-huzur hakları harcamaları fütursuzca olan ve bu şekilde devam eden bir anlayışıyla Antalya vs yerlerde harcansın diye mi seçti?

Gerek KESOB gerek Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif yönetimleri amaç dışı gerçek olmayan, bizi ve siftah etmeyen esnafımızı ziyadesiyle üzmektedir.

Kooperatif ve KESOB’un canbaz yöneticileri ve idarecileri iyi niyetli yönetici ve üyelerini bıktırıp, yıldırıp, çileden çıkarıp kendi yanlış hedeflerine alet etmektedirler. Bunları düşünerek ve akıllarını başlarına alarak bu yanlış yapılanların düzeltilmesini iyi niyetli diğer üye ve oda yöneticisi arkadaşlarımızı kamuoyu vicdanında düşünmeye ve en kısa sürede doğruyu bulmaya davet ediyorum.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV