Mustafa Gülük'le yola devam

S.S. Minibüsçüler Kooperatifi Olağan Genel Kurulu, Kuzeykent Mahallesi’nde yer alan merkezlerindeki toplantı salonunda gerçekleştirildi

Mustafa Gülük'le yola devam

S.S. Minibüsçüler Kooperatifi Olağan Genel Kurulu, Kuzeykent Mahallesi’nde yer alan merkezlerindeki toplantı salonunda gerçekleştirildi. Seçimlere tek liste giren mevcut başkan Mustafa Gülük tekrardan seçilerek güven tazeledi.Genel Kurula Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, davetliler ve üyeler katıldı.

GÜLÜK; “KOOPERATİFİMİZ 130 ÜYESİ İLE BİR BÜTÜNDÜR”

Olağan Genel Kurulun açılışında konuşan S.S. Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Gülük, 8 yıldır görev yaptığını belirterek;  ''Üyelerimize katkıda bulunmak amacı ile Belediyemizle yaptığımız yazışmalar neticesinde 3 aylık zaman diliminde hat kirası yarım ödenmiş olup, geçtiğimiz Nisan, Mayıs ve Haziran ayları içinde yarım ödeme için dilekçemizi vermiş ve Belediye Başkanımızdan neticesini bekliyoruz. Yine bu salgın döneminde üyelerimize katkıda bulunmak amacı ile sağlık personeline görev ücreti alarak, imkanı olduğu kadar hat kirasını karşılamaya çalıştık. Her yıl olduğu gibi bu yılda maliyemizle görüşerek, üyelerimizin sıkıntılarını izah ederek, üyelerimizin Gelir vergisinden muaf tutulmasını sağladık. 2015 yılında yaptığımız araştırmalar neticesinde Kent Kart firması ile kamera ve araç takip sözleşmesi imzalayarak araçlarımıza kamera taktırdık, mevcutta bulunan araç takip sistemini de yenileyerek teknolojinin imkanlarından ileri derecede yararlanmaya çalıştık. 2017 yılında Belediye Başkanlığımız ile yaptığımız sözleşmenin ilgili maddesi gereği istenen elektronik kart sistemi araştırmalarımızı yapmak üzere üyelerimiz arasından sizin seçtiğiniz arkadaşlarla diğer illerde araştırmalar yaptık. Yaptığımız araştırma neticesinde elektronik kart işi yapan E-Kent, Asis Kart ve Kent Kart firma yetkililerini kooperatifimize çağırarak üyelerimize sunum yaptırdık. Yapılan sunum neticesinde üyelerimizin Kent Kart Firması ile yaptığı pazarlık ve grup arkadaşlarımızın görüşleri de dikkate alınarak Kent Kart Firması ile sözleşme imzaladık. Şoför paneli, kart okuyucu validatörlerin montajı yapıldı. Altyapı çalışmaları devem etmekte olup, genel kurulumuzda sistemin işleyişi ile ilgili kararların alınması ve yetkilerin verilmesi neticesinde elektronik kart sistemine geçiş süreci tamamlanmaya çalışılacaktır. Kooperatifimiz 130 üyesi ile bir bütündür. Hiçbir maksat adı altına üyelerimiz birbirinden ayrıştırılamaz. Herkes eşit hakka sahiptir. Her üyenin de bunu böyle düşülmesini arzu ediyorum. Bizim davamız kooperatif üyelerinin menfaatidir. Başka bir menfaat beklentimiz yoktur. Sizlerin teveccühü ve takdiri ile 8 yıldır sürdürdüğümüz bu hizmeti, Yönetim ve Denetim Kurlu listemizdeki üye arkadaşlarımızla devam ettirmeye talibiz. Sizlerin vereceği her türlü karara saygılıyız” dedi.

VİDİNLİOĞLU; “BELEDİYE AÇISINDA ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise; “Sıkıntılı bir süreçten hep birlikte geçtik. Belediye açısında çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bundan sonra inşallah daha iyi olacaktır. Ulaşım sektöründe de kimin ne çektiğini çok iyi bilenlerdenim. 1 yıldır nafakasını temin etmekte ne zorluklar çektiğinizi biliyorum. Bir taraftan sizi düşünürken, bir taraftan da vatandaşı düşünmek zorunda kaldık. Sizlerde bu süreçte sabrettiniz, Allah razı olsun. Ne talep ettiysek yönetim yerine getirdi. Her türlü özveride bulundunuz. Bu süreçte de kartlı sistemin altyapısını oluşturduk. Kart fiyatlarını belirledik. Kooperatifimizin önerisini baz alarak, en uygun fiyatı belirledik. Bizim halledemeyeceğimiz problem yok. Yeter ki iyiliği elden bırakmayalım. Birbirimizi sevmekten başka çaremiz yok. Bizim değerlerimize ne kadar aykırı hareket eden olursa da, Allah ıslah etsin diye onlara dua ediyoruz. Geleneğimiz böyle. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın. İnsanı merkeze koymayan hiçbir ideolojinin başarıya ulaşması mümkün değil. 1991’in Kutsal İttifakı bugün memleketin iktidarı, onun için bizde geleceğe güvenle bakıyoruz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin” ifadelerini kullandı.

Mustafa Gülük başkanlığında asil yönetim kuruluna Burhan Sevahilli, Halil Demirci, Satı Çetin ve Akif Çevik, Demetim kurulu asil üyeliklerine de Cemal Bakır, Hakan Sarı ve Orhan Köseoğlu seçildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER