MÜSİAD'dan 'ihracat' vurgusu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesinin geçtiğimiz cumartesi günü MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımı ile gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası basın açıklaması yapıldı

MÜSİAD'dan 'ihracat' vurgusu

 

MÜSİAD'dan 'ihracat' vurgusu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesinin geçtiğimiz cumartesi günü MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımı ile gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası basın açıklaması yapıldı.

Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Sevgilioğlu yapmış olduğu açıklamada,  MÜSİAD çatısı altında üyelerin işlerinin daha da büyütülmesi ve ihracatlarının yaygınlaştırılmasına öncelik vereceklerini söyleyen Sevgilioğlu, ''Ayrıca bölgedeki şubelerimizle daha sıkı işbirliği yapılarak ticaret hacimlerimizin artırılması, Genç MÜSİAD’ın büyütülerek daha aktif hâle getirilmesi; ilim adamlarımızdan, üniversitemizden daha fazla faydalanılması gibi yepyeni projeleri hayata geçireceğiz. Bunlar, bizim üyelerimize karşı görevlerimizdir ancak istihdam sağladığımız, yaşadığımız bu kadim şehre karşıda vefa borcumuz vardır. Sanattan yeme içme sektörüne, inşaattan sanayiye, kültürden eğitime, turizmden sağlığa her sektörde; konusunda uzman, sektöründe etkin üyelerimizle birlikte, bütün sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarımızla ülkemizin refahı ve bekası, şehrimizin tarihî ve kültürel değerlerinin korunması, turizminin gelişmesi ve halkımızın yaşam kalitesinin artırılması için birlikte çalışmak istiyoruz. Bu bağlamda üzerimize ne düşerse herhangi bir karşılık beklemeden yapmaya hazırız'' dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER