banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy MİRASIMIZA VE AHLAKLI TİCARETE TERS

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Aciksoz Haber -->
11 Eylül 2018 Salı 11:06
MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy  MİRASIMIZA VE AHLAKLI TİCARETE TERS

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya MÜSİAD Üyeleri yanında Kuveyt Ticaret Odası Başkan Vekili Muhammed Al Harbi, Kastamonu Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy, “Yurt dışından, döviz ve faiz üzerinden ülkemize yönelik başlatılan ekonomik kuşatmaya karşı devletimiz ve hükümetimizin doğru hamleleri neticesinde, olumlu sonuçlar alınmaktadır. Fakat etkilerinin tamamen ortadan kalkmasının zaman alması muhtemel olan bu ekonomik savaşta, ülkenin tüm kurum, kuruluş ve fertleri üzerine düşen görevleri yapmalıdır. İş insanları olarak bizler de, hükümetimizin aldığı kararları uygulayarak devletimizin arkasında olduğumuzu göstermek ve elimizi taşın altına koymak zorundayız.

Bunun yanında, ‘krizi, fırsatçılık üzerinden fırsata çevirme’ anlayışıyla bazı firmaların fiyatlarda artışa gittiğini ya da ürün gramajlarıyla oynayarak ‘gizli zam’ yaptıklarına yönelik tartışmaları da yakından takip ediyoruz. Bu iddialara konu olan fırsatçı yaklaşımların, kadim Anadolu geleneği olan dürüst ve ahlaklı ticaret mirasıyla ters düştüğünü özellikle belirtmek isterim. Aynı zamanda bu yanlış uygulamaların, toplumda güven duygusunu zedeleyerek, tüketicileri geri çekilmeye yönlendireceğini de unutmamak gerekir. Dolayısıyla üye firmalarımız ile ticarette dürüstlük ve şeffaflığı ön planda tutacak çalışmalar yapıyoruz.

Ayrıca T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak tarafından tanıtılan KOBİ Destek Kredisini, iş dünyası adına memnuniyetle karşılıyoruz. MÜSİAD olarak her fırsatta dile getirdiğimiz gibi; Türkiye ekonomisinin, büyümenin lokomotifi olan KOBİ’lerin üzerinde yükseleceğine olan inancımızı yineliyoruz” dedi.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ise yaptığı konuşmada “İlimizin ticari lokomotiflerinden biri olan MÜSİAD ile başta ilimiz ve bölgemiz için yapılan ve iş dünyasını ilgilendiren projelerimiz ile ilgili istişareler yapıyoruz. Özellikle ülkemizin ekonomik açıdan içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreçte bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile kısa sürede bu sıkıntıların atlatılacağına da inancımız tamdır” dedi.

Toplantıya katılan Kuveyt Ticaret Odası Başkan Vekili Muhammed Al Harbi ise MÜSİAD üyeleri ile tanışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kastamonu ile ilgili yatırım planları hakkında da ileriki günlerde birlikte çalışmalar yapabileceklerini ifade etti.

İstişare toplantısı, geçmiş dönem faaliyetlerinin gözden geçirilmesi, gelecek dönem faaliyetlerinin planlanması ve yeni üyelere üyelik kiti takdimi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV