MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’ndan iş adamlarına çağrı Hastaneyi alın vefa borcunuzu ödeyin

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet MÜSİAD Kastamonu Şubesi’ni ziyaret ederek MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulundu.

MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’ndan iş adamlarına çağrı Hastaneyi alın  vefa borcunuzu ödeyin

 

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet MÜSİAD Kastamonu Şubesi’ni ziyaret ederek MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulundu.
MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ilimizin tanıtılması, gelişmesi ve kalkınması için her türlü çalışmaya katkı verdiklerini ancak ilimizin kanayan yaralarından birinin de bir türlü açılamayan Özel Uğurlu Hastanesi olduğunu ifade etti. 

“HASTANEYİ ALIN TALEBİ”

Fındıkoğlu, “İlimizde eksikliğini her zaman hissettiğimiz bir özel hastane problemimiz var. Bunu göz ardı etmemiz mümkün değil. Sağlık alanında yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımın atıl vaziyette olması ve maddi sıkıntılardan dolayı faaliyete geçirilememesi bizleri ciddi anlamda üzmektedir. KASİAD olarak sizlerden bu hastanenin satın alınması ve işletmeye açılması yönünde taleplerimiz var. İstanbul’da yaşayan ve memleketlerine vefa borcu olan Kastamonulu işadamlarımız bir araya gelerek bu sorunu çözmeli ve bu memlekete olan vefa borçlarını ödemelidir. Kastamonu’da hastalarımız hala çevre illerde Karabük, Çankırı ve Ankara’da hatta daha uzak illerdeki hastane kapılarında hastalıklarına şifa aramaktadır. Yakınlarımızdan il dışlarına şu veya bu sebeple sevk esnasında rahmetli olan birçok hastamızın hazin öyküsünü dinliyoruz. Özel Uğurlu Hastanesi’nin Türkiye’nin ender ruhsata sahip tam donanımlı hastanelerden biri olduğunu biliyoruz. İlimizde sağlık alanında yaşanan sorunları çözecek hatta çevre illere de hizmet verebilecek kapasitedeki böyle bir hastanenin bir an önce faaliyete geçmesi gerekmektedir. İstanbul’da yaşayan Kastamonulu iş adamlarımız bu konuya duyarlı olmalı ve destek vermelidir, bizlerde elimizden geldiği kadar destek olalım ve bu sorunu birlikte çözelim" dedi.
Özel Uğurlu Hastanesi'nin Kastamonu için elzem bir konu olduğunun farkında olduklarını ifade eden KASİD Başkanı Aslan ise; "Ticari faaliyet olarak hastane sektörü bizim vakıf olduğumuz bir konu değil. Elbette buna rağmen hastanenin atıl kalması taraftarı da değiliz. Gerekli iletişimleri ve girişimleri yaparak, hastaneyi faaliyete geçirebilecek kişilerle istişarelerde bulunacağız" dedi.
27-30 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde 2 Holde düzenlenecek olan aynı zamanda Türkiye’nin ilk şehir fuarı olma özelliği taşıyan Kastamonu Sanayi ve İş dünyası Fuarı KASTEXPO hakkında istişarelerde bulunuldu. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER