MÜSİAD, 31'nci yılını buruk kutluyor

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, MÜSİAD’ın kuruluşunun 31. yılı olması nedeniyle ve son günlerde ülke gündeminde olan İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları ile şehidimiz ile ilgili basın açıklamasında bulundu

MÜSİAD, 31'nci yılını buruk kutluyor

MÜSİAD, 31'nci yılını buruk kutluyor

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, MÜSİAD’ın kuruluşunun 31. yılı olması nedeniyle ve son günlerde ülke gündeminde olan İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları ile şehidimiz ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Dünyanın 225 noktasında her millet ve dilden üyeleriyle büyümeye devam eden büyük bir aile olduklarını söyleyen Sevgilioğlu, Pençe Operasyonu şehidimiz Mesut Nar ve Gazze’deki şehitlere rahmet dilerken yaralılara da acil şifalar dilediğini belirtti.

“MEMLEKETİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIP, BERABER YÜRÜYECEĞİZ”

MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Sevgilioğlu, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Köklerimiz, değerlerimiz ve üyelerimizden aldığımız güç ile geleceğe umutla, azimle; memleketimiz ve ülkemiz için üretim, yatırım, ihracat ve daha fazla istihdam için birlikte çalışıp beraber yürüyeceğiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana artan heyecanımız ve geleceğe dair beslediğimiz büyük umudumuzla bu çetin yolda ilerlerken üyelerimizin ve dostlarımızın desteği bizler için en büyük güçlerden biri olmaktadır. Birlikte nice yılları geride bırakmayı, nice başarılara imza atmayı diliyor, MÜSİAD’ımızın 31’inci kuruluş yıl dönümünü bu duygular ile kutluyorum.”

“MESCİD-İ AKSA’YA VE DİNİ DEĞERLERE YÖNELİK SALDIRILARI KINIYORUZ”

İsrail’in Mescidi Aksa’da yaptığı ve canlar alan saldırı için de açıklamada bulunan Sevgilioğlu; “İsrail işgal güçleri ve fanatik Yahudiler, Mescid-i Aksa’yı işgal ederek sadece Filistinlilerin ibadet ve yaşam haklarını ellerinden almakla kalmayıp, her üç semavi dinin ortak noktası olan Kudüs’te adeta devlet tarafından izlenen bir terörü, dünyanın gözleri önünde sergilemektedirler. Burada; Mescid-i Aksa’yı koruma adına dökülen her kan, tüm İslam âleminin üzerinde vebaldir. Mübarek Ramazan Ayı’nda ve Ramazan Bayramı’na günler kala uygulanan bu kasıtlı kışkırtma ve şiddetin seyircisi olmak, her Müslüman’ı ve insanı bu zulmün bir parçası da yapar. Müslüman’a bu aşamada düşen görev, Kur’an-ı Kerim’in emri üzerine; bu zulme karşı koymak ve bununla mücadele etmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, en üst düzeyde yaptığı temaslar ile kendi olgunluğuna yakışan cihette, bu menfur hadiselerin sona erdirilmesi adına diplomatik ve siyasi adımlarını ciddiyetle atmaya devam etmektedir. Bizler iş dünyası olarak bu durum karşısında haklı tepkimizi, yine bize yakışır şekilde iktisadi olarak elbette göstermeliyiz. Biz; Türkiye ve Dünya’da 225 noktada aktif bir Sermaye Platformu ve aynı zamanda milletinin ve ümmetin yanında her daim destekçi olmuş ve bu şiar ile kendi müstakil değerlerini her daim muhafaza etmiş ve edecek bir Sivil Toplum kuruluşu olarak Mescid-i Aksa’ya ve onun temsil ettiği dini değerlere yönelik bu saldırıları kınıyoruz. Başta tüm İslam dünyasını, insanı önceleyen dünyadaki tüm sivil toplum kuruluşlarını, insan hakları savunucularını ve bu hakları destekleyen devletleri, Mescid-i Aksa’ya yönelik bu saldırılara sessiz kalmayıp gereken tüm adımları atmaya davet ediyoruz. Aldığımız son bilgilere göre İsrail güçlerinin Gazze şeridine yaptığı hava saldırısında maalesef hayatını kaybedenler ve çok sayıda yaralı var. Şehitlere rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Son olarak Şehit Uzman Çavuş Murat Nar’la ilgili duygularını da aktaran Sevgilioğlu; “Kuzey Irak’ta yapılan Pençe Operasyonu’nda ağır yaralanarak Ankara Gata Hastanesi’nde yoğum bakım ünitesinde tedaviye alınan ve şehit olan Taşköprü Çiftkıran Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Murat Nar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Türk Milleti’nin başı sağ olsun” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER