Muhtarlarla yemekte bir araya gelen Vali Çakır - Muhtarlarımızın üstlendiği görev çok büyük

Muhtarlar Günü nedeniyle Vali Avni Çakır, Türkiye Muhtarlar Derneği (TMD) Kastamonu Şubesi Başkanlığı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanlığı ve Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanlığını Doğa Kültür Köyü’nde ağırladı.

 Muhtarlarla yemekte bir araya gelen Vali Çakır  - Muhtarlarımızın üstlendiği görev çok büyük

 

Muhtarlar Günü nedeniyle Vali Avni Çakır, Türkiye Muhtarlar Derneği (TMD) Kastamonu Şubesi Başkanlığı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanlığı ve Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanlığını Doğa Kültür Köyü’nde ağırladı.

Türkiye’deki ve Kastamonu’daki muhtarların gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Avni Çakır, “Başta Kastamonu’da olmak üzere tüm Türkiye’deki muhtarların gününü kutluyorum. Kastamonu’da muhtar arkadaşlarımızla sağlam bir diyalog içindeyiz. Karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesince diyalog kuruyoruz. Bu anlamda kamu hizmetleri; sosyal ve yatırım anlamındaki hizmetlerin eksiksiz ulaştırılması, hem de vatandaşlarımızın her türlü talepleri ve sorunların idareye aktarılması noktasında en güçlü aracı kurumlardan birisi muhtarlarımızdır. Basın mensupları da benzer görevi görüyor. Sosyal, spor, yatırım, kültür, eğitim alanı hangi alan derseniz muhtar arkadaşlarımız orada. Demokrasinin de temel taşlarından birisi olan muhtarlarımızın her biri seçimle göreve geliyor. Kendilerine güvenen ve muhtarları seçen arkadaşlarımızın da sorumluluğu muhtarların üzerinde. Muhtarlarımızın üstlendiği görev çok büyük. Müdürlükler ve muhtarlıklar sorumluluk gerektiren meslekler. Aç açıkta, fakir varsa bunların hesabını vermek kolay değil. Hem muhtarların kolay ulaşılabilir olması lazım hem de vatandaş muhtara kolay ulaşmalı” dedi.

“UFAK TEFEK EKSİKLİK OLABİLİR YETER Kİ KASIT OLMASIN”

“Muhtarlar sadece idari mekanizmalara değil, seçmenlere de kolay ulaşmalı” diyen Vali Çakır, “Muhtarlarımız her daim mahalle, belde ve köylerinde olmalı. Muhtar arkadaşlarımızın sayısı yüksek olmasına rağmen, muhtarlarımızın performansları ve mahallesiyle ilgili diyalogda herhangi bir şikayet duymadım. Muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Ufak tefek eksiklikler hepimiz için söylenebilir ama yeter ki kasıt olmasın. Sorun bize intikal ettiği zaman da duyarsız kalmayalım. Bu konuda canla başla çalışalım. Valilik olarak başta şahsım olmak üzere, birim amiri arkadaşlarım, İGM Üyesi, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım ve muhtar arkadaşlarımızla beraber vatandaşımızın emrindeyiz. Her türlü talep ve şikayetleri zamanda karşılama, ilgili birimlere aktarma ve bu görevi sonuna kadar götürme noktasında gece-gündüz görev başındayız. Bu konuda da hepimize Allah kolaylık versin” şeklinde konuştu.

“RAKAMLARIN DAHA DAHA DÜŞECEĞİNİN İŞARETLERİNİ GÖRÜYORUZ”

Salgın süreci hakkında bilgi veren Vali Çakır, “Son dönemde pandemi olmak üzere muhtar arkadaşlarımız her türlü konu da bizim yardımcımız. Ciddi süreçten geçiyoruz ve başarılı çalışmalar yapıyoruz. Salgında aşağıya düşen ivmeyi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşırız. Rakamların daha daha düşeceğinin işaretlerini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER