Muhtar Çölez’den “itfaiye” sitemi

Muhtar Çölez’den “itfaiye” sitemi
banner72

Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez, mahalledeki bir evde çıkan yangının ardından itfaiye talebini bir kez daha yineledi. Herkesin mağdur olduğunu ve ihale aşamasına gelen itfaiye ek hizmet binasının nihayete erdirilmesi gerektiğini kaydeden Çölez; “Aksi halde yanan mağdur, söndürmeye gelen mağdur, vatandaş mağdur” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Kuzeykent Mahallesi'nde son bir yıl içerisindeki beşinci yangının çıktığını hatırlatan Muhtar Hakan Çölez; “Kuzeykent'e itfaiye talebi, bugün yine can acıtacak sonuçlar neticesinde gündeme geliyor. Belli bir süreç neticesinde Kastamonu Belediyesince ihale aşamasına kadar gelen itfaiye müfrezesi konusu, ötelenen ihale tarihleriyle canımızı acıtmaya devam ediyor. Umarız biran önce aşamalar tamamlanır ve bu yangınlara müdahaleler daha hızlı gerçekleşir. Aksi halde yanan mağdur,  söndürmeye gelen mağdur, vatandaş mağdur. Bu kadar mağduriyetten memnuniyet doğmaz” dedi.

Muhtar Çölez'in açıklamalarıyla birlikte ihalenin ne durumda olduğu merak edilirken; 16 Aralık 2021 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen itfaiye birimimin 7 ay içerisinde tamamlanması bekleniyordu. (CNGHaber.com)

-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER