Müge Anlı, Bürme olayının izini sürüyor

ATV’de yayımlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında dünde Kastamonu merkeze bağlı Bürme Köyü’nde 29 Kasım’da yaşanan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesiyle ilgili olay konuşuldu. Programda tutuklu sanıklar hakkında daha önceden de hayvan hırsızlılığı ile ilgili işlem yapıldığı ve delil yetersizliğinden salıverildiği iddia edildi.

Müge Anlı, Bürme  olayının izini sürüyor

 

ATV’de yayımlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında dünde Kastamonu merkeze bağlı Bürme Köyü’nde 29 Kasım’da yaşanan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesiyle ilgili olay konuşuldu. Programda tutuklu sanıklar hakkında daha önceden de hayvan hırsızlılığı ile ilgili işlem yapıldığı ve delil yetersizliğinden salıverildiği iddia edildi. Diğer taraftan programa katılan Aysel Tembel isimli bir vatandaş tutuklu sanıkların dağda bir yere mezbaha kurduğunu ve çaldıkları hayvanları orada parçalara ayırdığını da iddia etti.

Ayrıca programda tutuklu şahıs Ali Ş.’nin eşi Hatice Ş.’nin Fazıl Çataloğlu’nun köylüsü olduğu da belirtildi. Hatice Ş. olay gecesi damadının evine gelip gelmediğinin sorulması üzerine, “O gece bize gelen giden olmadı. Damadım buraya kamyon ile gelmedi. Ama jandarma evimize gelerek arama yaptı. Ben bunların ikisinden de bu işi beklemem. Bize geldiklerinde çevrede keşfe çıkmazlardı” dedi.

“BENİM HAYVANLARIMI DA 
ÇALDILAR”

Tutuklu zanlıların daha önceden ahırına girip hayvanları çalmaya yeltendiğini anlatan Aysel Tembel ise, “Müge Anlı programında gördüğümde benim hayvanlarımı çalan insanlar olduğunu anladım. Bizim evle aralarında 1 kilometre falan mesafe var. 18 Eylül 2017 tarihinde 5 büyükbaş hayvanımı çaldılar. Daha sonra tekrar gelip hayvanlarımı çalmak istediler. Ama ben bu durumu fark edip jandarmaya haber verince kaçtılar. Ben bunları ihbar ettim. Yakalandılar. Delil yetersizliğinden serbest bırakıldılar. Bu durumu görünce tedirgin oldum. O yangından sonra Daday’da bir yere daha girmişler. Ben bunlar olduğunu düşünüyorum. Benim hayvanlarımın bulunduğu ahıra girerken yüzünü saca vurmuştu. Ben bu durumu söyledim. Onun yüzünde de yara izi vardı. Ama ağaç dalına vurduğunu söylemiş. Babalarını da şahsen tanıyorum. Onunda bu işten haberdar olduğunu düşünüyorum. Bu adamlar Kastamonu’da kalıyorlar. Bu hayvanlarla kim ilgileniyor. Mesela dağa mezbaha kurulmuş. Bu köyde kim bakıyor hayvanlara. Benim dışımda kimse bunlardan şikayetçi olmadı. Ben bu hırsızların bırakılmamasını ve cezalarını çekmesini istiyorum. Bunların olduğunu herkes biliyor. Neden şikayetçi olmuyorlar” dedi.  
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER