Muammer Yapıcıoğlu güven tazeledi

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurul'un mevcut başkan Muammer Yapıcıoğlu, tekrar başkan seçildi

Muammer Yapıcıoğlu güven tazeledi

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurul'un mevcut başkan Muammer Yapıcıoğlu, tekrar başkan seçildi.

Genel kurulun divan başkanlığını Adem Sürgit, Kâtip Üyeliğini Seher Aşşık ve Hayati Bıyıklıoğlu yaptı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başladı. Yönetim Kurulu, Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu raporları okunup müzakere edildikten sonra raporlar ayrı ayrı ibra edildi. 2021, 2022, 2023 ve 2024 yıllarına ait hazırlanan tahmini bütçe Başkan Muammer Yapıcıoğlu tarafından okundu, müzakere edildi, açık oy birliği ile okunan tahmini bütçe oy birliğiyle kabul edildi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE SAYISI 15’E ÇIKARILDI

Tüzük değişikliği maddesinde, Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yapıcıoğlu tarafından tüzüğün değiştirilmesi önerilen eski ve yeni maddesini genel kurula okundu. Dernek tüzüğünde yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin sayısı 5 iken hizmet yelpazesini daha geniş tutmak, muhtarların büyük çoğunluğunun yürütmede görev almalarını sağlamak amacıyla yönetim kurulu asil ve yedek üye sayıları 15’e çıkarılması önerildi. Açık kabul oy birliği ile öneri kabul edildi.

''7/24 ÇALIŞACAĞIZ''

88 üyesi bulunan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’nde tekrardan seçilerek güven tazeleyen Muammer Yapıcıoğlu; “1,5 yıldır pandemi döneminden sonra birlik ve beraberlik içerisinde olağan kongremizde bir arada olduk. Birbirimiz ile bir kez daha kaynaştık, bütünleştik. Bana bu genel kurulda yeniden 3 yıl görev yapma imkanını sağladığınız için bir kez daha teşekkür ediyorum. Burada başkan ben değilim, burada başkan hepimiziz, burada yönetim hepimiziz. Bunu böylede bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda da hiçbir kurum, kuruluş ya da herhangi bir siyasi parti, herhangi bir odanın etkisi altında kalmaksızın birlik ve beraberlik içerisinde doğru bildiğimiz ilkeler doğrultusunda yürüyeceğimize ben burada sizlerin huzurunda yemin ediyorum. Bana duyduğunuz güveni boşa çıkarmamak adına, Kastamonu’nun gelişimi için 7/24 çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“KASTAMONU İÇİN BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Tarım ve Orman Bakanı Fatih Metin’in ilimiz ziyaretlerine değinen Yapıcıoğlu; “Sayın Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’in ile bizimde yer aldığımız bir toplantı düzenlendi. Burada Bakan Yardımcımız STK’lardan gelen sesleri, haykırışları ve eksiklikleri dinlemek istediğini belirtti. İlk sözü dernek olarak biz aldık. Sayın Bakan Yardımcımız gübre fiyatları noktasında yaşanan sıkıntıyı aktardım. Ardından Karaçomak ve Germeçtepe Barajı’nın kapalı sistem olması ile ilgili talepte bulundum. Ardından köylerdeki yerleşik alan çalışmalarını iki katına çıkarılmasını talep ettim. Bakan bey bu konu ile ilgili derin bir çalışma yaptıklarını, köylere dönüşle ilgili sigorta primleri ya da benzer çalışma yapacaklarını söyledi. Ayrıca Bakan Yardımcımız; Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bey ile ilimize geleceklerini, ilettiğimiz taleplerin Sayın Bakanımıza iletileceğini ve Sayın Bakanımızın da ilimizde güzel müjdeler vereceklerini vurguladılar. Son olarak Bakan Yardımcımız Kastamonu’ya büyük proje ve yatırım içinde olacaklarını söyledi. Pandemiden dolayı kaynaklanan duraklama son bulacak. Kastamonu muhtarları olarak Kastamonu için beraber çalışacağız. Kastamonu şu anda sahip olduğu validen dolayı çok şanslı. Çok aktif bir valiye sahibiz. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU

Muammer Yapıcıoğlu başkanlığında yönetim kurulu asil üyeliğine, Hüseyin Karabacakoğlu, Hüseyin Karakethüdaoğlu, Nadir Bağçacıoğlu, Adem Sürgit, Şükrü Maden, Kadir Çavdarcı, Kamil Dağlıoğlu, Seyfettin Türkmenoğlu, Mustafa Gevgeş, İsmail Kedioğlu, İsmail Nahar, Ahmet Boğdaycıoğlu, Muhittin Reçberoğlu, Satı Aynacıoğlu seçildi. Denetim Kurulu asil üyeliğine, Hayati Bıyıklıoğlu, Bekir Kaya, Yüksel Terzioğlu, üst kurul  asil delegeliğine de Muammer Yapıcıoğlu, Fuat Kuzuoğlu, Muzaffer Etyemez, Orhan Pehlivan ve Ferhat Yaylacıoğlu seçildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER