Modesa’da Cide rüzgarı

YENİ BAŞKAN SEKMEN, GÖREVİ HEMŞEHRİSİ TARUZ’DAN DEVRALDI

Modesa’da Cide rüzgarı

Mobilya tasarım ve imalat sektöründe hizmet veren Eyüp Modesa’nın yeni başkanı Cideli iş insanı Ayhan Sekmen oldu. Sekmen bayrağı Cideli olan Alaaddin Taruz’dan devraldı.

Sekmen, Marangozlar Sitesi olarak 1956 yılında kurulan Modesa’nın bünyesinde 393 firmanın faaliyet gösterdiğini anımsatarak, “Mobilya sadece ihtiyaç kapsamında alınan değil, kişiliği yansıtan ince detayları barındırır. Modesa’da ustaların yetiştiği çıraklar bugün dünya çapında firmalar kurdu. Bu firmaların pazardan daha fazla pay alması asli görevlerimiz arasında” dedi.

Dünyada sekizinci sırada yer alan Türk mobilya sektörünün salgına rağmen ciddi bir büyüme gerçekleştirdiğinin altını çizen Sekmen; “Sektörde ihracatın 2020 yılında önemli oranda artarak 3 milyar 422 milyon dolara ulaşmış olması beraberinde istihdam da sağladı. Sektördeki firmaların bir kısmı doğrudan ihracat yaparken, büyük bir kısmı ve özellikle yurtdışı taahhüt işleri yapan müteahhitlik ve mimarlık firmaları aracılığıyla ürünlerini ihraç ediyor. Diğer yandan, son yıllarda yurtdışı pazarlara doğrudan kendi dağıtım kanalları ile açılan firmalarımızın sayısında önemli bir artış oldu. Modesa olarak bu vizyon ve hareketle hem ülkemize döviz girdisi hem istihdam sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER