Mine Özgür’ün röportajı 3 dilde yayınlandı

Uluslararası Hakemli Dergi Kültür Evreni'nde Gazeteci-Yazar Mine Akçakoca Özgür’ün yaptığı röportaj, 3 dilde yayınlandı.

Mine Özgür’ün röportajı 3 dilde yayınlandı
banner72

Kastamonulu halk bilimci-yazar Nail Tan ile ilgili röportaj, daha önce Kastamonu Gazetesi'nde yayınlanmıştı. Kültür Evreni Dergisi'nde 32 sayfa olarak ve Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve Rusça yayınlanan röportajla birlikte, Nail Tan’ın arşivinden Kastamonu ile ilgili tarihi belge niteliğindeki fotoğraflar da kullanıldı.

Dergi, röportajın önemini, sağladığı aydınlatıcı yararı şu şekilde ifade ediyor; “Bu yazı, Mine Akçakoca Özgür'ün, ‘1 Meslek 1 Hayat Söyleşileri’ adıyla yaptığı röportajdır. Bu röportaj Eğitimci-Halk Bilimci Yazar Nail Tan ile gerçekleştirilmiştir. Röportaj, Nail Tan’ın Kastamonu'daki şehir hayatı, yaşamını geçirdiği diğer illerdeki kültür ve iş hayatının ilginç yansımalarıdır. Bu söyleşide geçmişin geleceğe tuttuğuışık ile aydınlatıcı bir yarar söz konusudur. Çünkü yaşamında değer üreten insanlar için yaşadıkları, geride bırakılan yalnızca bir zaman parçası değil, eğitici-yol gösterici örneklerle başkalarına da önemli bir kaynaktır.Bu söyleşi yazısında, Nail Tan eğitimcilik hayatı, halk bilimci olarak topluma verdiği hizmetler, yazar olarak ürettiği kültürel ve edebi ürünler onun yalnızca değerini ortaya koymuyor, bu ürünlerin topluma ne denli yararlar sağladığını belirliyor.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER