banner29
26 Mart 2019 Salı

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan ŞAPKA MÜZEMİZİ TANIMAYAN KALMAYACAK

Şapka Müzesini, dünyada sayılı müze haline getirmek için çabalayan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı (BAKAF)’na katılarak Kastamonu Şapka Müzesi ile müzede bulunan şapkaları tanıttı. Aynan, 2 ülkeden ticaret ve sanayi odası, 6 ülkeden 20 üniversite ile 200’ün üzerindeki katılımcının yer aldığı fuarın çok verimliği geçtiğini söyledi.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:26
Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan ŞAPKA MÜZEMİZİ TANIMAYAN KALMAYACAK
 

Şapka Müzesini, dünyada sayılı müze haline getirmek için çabalayan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı (BAKAF)’na katılarak Kastamonu Şapka Müzesi ile müzede bulunan şapkaları tanıttı.  Aynan, 2 ülkeden ticaret ve sanayi odası, 6 ülkeden 20 üniversite ile 200’ün üzerindeki katılımcının yer aldığı fuarın çok verimliği geçtiğini söyledi.

Somali Devlet Başkanı Abd Dair Osman, Lübnan Devlet Bakanı Marvan Hamade, Lübnan İstanbul Başkonsolosu Mounir R. Oumonti, uluslararası üniversitelerden 22 rektörün katıldığı BAKAF’ı değerlendiren Aynan, Kastamonu’nun adını duyurmak için pek çok fuara ve etkinliğe katıldığını belirtti. BAKAF’ta da Kastamonu’nun şapkalarını tanıttığının anlatan Aynan, “Şapka Müzesindeki çalışmayı hem daha çok sesimizi duyurabilmek amacıyla hem de ünlülerinde ilimize katkıları olsun düşüncesiyle pek çok etkinliğe katılıyoruz. Şapka Müzemiz daha çok büyüyecek ve gündeme gelecek. Şapka Müzemizi tanımayan kalmayacak. Müzemiz, dünya müzesi haline gelecek. Kastamonu isminin şapka ile duyurulması için elimden geleni yapacağım. Kastamonu şapka ile dünya da anılmak için hızla ilerliyor” dedi.

Kastamonu Hükumet Konağı’nın Mimarı, Ulusal Mimari Akımının öncülerinden Mimar Vedat Tek adına 2000 yılında Kültür Merkezi oluşturulan 2007 yılında yapılan eklemelerle günümüzdeki görünümünü alan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’nin Müdürü İlknur Aynan, Şapka Müzesi’nin tanınırlığının artması için elinden geleni yapacağını ifade etti.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV