banner38

banner39

banner46

banner47

29 Şubat 2020 Cumartesi

Milletvekili Hasan Baltacı Tank Palet Fabrikası için MEYDANA İNDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Sakarya Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılara satılmasını önlemek için Sakarya Kent Meydanı’nda ‘uyanık kal’ sloganıyla başlattığı oturma eylemine CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da destek verdi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 09:43
Milletvekili Hasan Baltacı  Tank Palet Fabrikası için  MEYDANA İNDİ
 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Sakarya Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılara satılmasını önlemek için Sakarya Kent Meydanı’nda ‘uyanık kal’ sloganıyla başlattığı oturma eylemine CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da destek verdi.

Sakarya’da bulunan Tank Palet Fabrikası’nın, özel sektöre devrinin 21 Ağustos’ta gerçekleştirileceği iddiaları üzerine başlatılan eyleme CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ile birlikte katılan Milletvekili Baltacı, Kastamonu Şeker Fabrikası’nın satılmaması için verdikleri mücadeleyi, Tank Palet Fabrikası içinde vereceklerini söyledi.

HASAN BALTACI; “ŞEKERİ NASIL SAVUNDUYSAK,
TANK PALET’İ DE ÖYLE SAVUNACAĞIZ”

Tek adam rejiminin, Türkiye’nin tüm miraslarını yağmaladığını, Cumhuriyetin kazanımı olan fabrikaları tek tek yandaş şirketlerin, yabancı ortakların emrine devretmeye devam ettiğini belirten Hasan Baltacı, “Sakarya’da başlatılan mücadelenin benzerini Kastamonu’da Şeker Fabrikası için vermiştik. İl merkezinden fabrikaya kadar ‘Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz’ diyerek yürümüştük. Genel başkan yardımcılarımızla, grup başkanvekillerimizle, milletvekillerimizle bu yürüyüşü gerçekleştirmiş fabrikamızın satılmaması için direnmiştik. Saray satmak için büyük çaba sarf etti ama fabrikamızın bacası bugün tütüyor ve pancar çiftçisine, Kastamonu’ya ekonomik anlamda katkı sunmaya devam ediyor. Sakarya’da da benzer olduğu gibi içler acısı bir durumla karşı karşıyayız. Ülkemizin güvenliği adına büyük önem taşıyan askeri bir fabrikamız, Sakarya Tank Palet fabrikamız başka bir ülkeye, Katarlılara satılıyor.  Bu satış bir hülleyle gerçekleştirilmek isteniyor.  Tank Palet 1105 sayılı cumhurbaşkanlığı kararı ile ASFAT'a devrediliyor. Bu devir aslında askeri fabrikayı Katar'a vermek için hülle yoluna başvurmaktır. Türkiye'de satacak bir şey kalmadığı için sıra askeri fabrikalara geldi. Tank Palet vatandır, satılamaz. Türkiye'nin uyanık kalması lazım. Sadece tank palet değil, yer altı kaynaklarımız da Kaz Dağları'nda olduğu gibi Kanada ve benzeri firmalara peşkeş çekiliyor. Bu satışlar karşısında vatandaşın görev başında olması, vatana sahip çıkması lazım. Biz Kastamonu Şeker Fabrikasını nasıl savunmuşsak, bundan sonra nasıl savunacaksak, Sakarya Tank Palet Fabrikasını da öyle savunacağız.” ifadelerini kullandı.

HİKMET ERBİLGİN; “TANK PALET BAŞKA BİR
ÜLKENİN HİZMETİNE VERİLEMEZ”

Milletvekillerinin ve yüzlerce vatandaşın katıldığı eyleme Milletvekili Baltacı ile birlikte katılan CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin de Tank Palet fabrikasını savunmanın vatanı savunmak olduğunu dile getirdi.

Fabrikanın başka bir ülkenin emrine verilemeyeceğini belirten Erbilgin, “Nasıl ki TSK bir başka ülkenin emrine verilemezse, Tank Palet de başka bir ülkenin eline, hizmetine verilemez. Bu sadece Sakarya’nın ve sadece CHP’nin sorunu değildir. Bütün Türkiye’nin, her yurttaşın sorunudur.” diye konuştu. (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV