Müzik indir

03 Aralık 2020 Perşembe

Mart'a dönüyoruz!

MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI DADAY YOLUNU MECLİSE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Daday Yolu’nu Meclis’e taşıdı.

23 Ekim 2020 Cuma 13:02
 MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI  DADAY YOLUNU MECLİSE TAŞIDI
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Daday Yolu’nu Meclis’e taşıdı.

20 yıldır yapılmayı bekleyen yolun ihale olurunun tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildiğini ancak aynı tarihlerde Trabzon – Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı ihalesinin pazarlık usulüyle ve 953 milyon 203 bin lira bedelle, Cengiz İnşaat’a verildiğini belirten Milletvekili Hasan Baltacı, “Bu ihale için tasarruf tedbiri yok ta, Daday yolu için mi var?” diye konuştu.

Milletvekili Baltacı genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kastamonu merkeze en yakın ilçelerimizden Daday’ın yol sorunu 20 yıldır çözülemediği için her yıl onlarca can kaybediyoruz. Sene başında yolun projesinin hazırlandığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ihale oluru verdiği kamuoyuna açıklanmıştı. Ne yazık ki Kastamonu-Daday Yolu’nun ihale oluru pandemi ve tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildi. Ve ne üzücüdür ki ihale olurunun iptal edildiği tarihlerde Trabzon – Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı ihalesi pazarlık usulü sonucu,953 milyon 203 bin lira bedelle, Cengiz İnşaat’a verildi. Buradan tüm Kastamonulular adına soruyorum; Bu ihale için tasarruf tedbiri yok ta, Daday yolu için mi var? Daday yolunun yapılması için ihaleyi Cengiz İnşaat’ın mı alması gerekiyor? Ve bu yolun yapılması için Kastamonu’nun daha kaç can vermesi gerekiyor?” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV