‘Millet Ormanları’ geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 15 Temmuz Demokrasi Müzesi mevkiindeki Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Törenine katıldı.

‘Millet Ormanları’ geliyor

Programda konuşan Erdoğan, "Diktiğimiz her fidan mücadelemizin işaretidir. Uluslararası platformlarda yükselttiğimiz her ses de mücadelemizin remzidir. Kültürümüz, tüm bitkiler hayvanlar dahil canlıların tamamına karşı sevgi ve şefkatle yaklaşmamızı öğütler. Atalarımızdan, babalarımızdan devraldığımız ağaç, çevre, yeşil sevgisini yeni nesillere aktarmak en başta gelen görevlerimizden biridir. İmkanı olan her vatandaşımızın bahçesini fidanla, tarlasını ağaçla, vatan topraklarını ormanla süslemesi işte bu gönül zenginliğimizin ifadesidir. Ağaç dostu olan, orman dostu olan, çevre dostu olan insanında dostudur. tüm canlıların da dostudur. 11 kasım tarihini ağaç dikme yanında içinde yaşayan tüm canlılarla birlikte ortak hayat alanımız dünyaya olan sorumluklarımızı hatırlama günü olarak görüyorum.  Şayet biz dünyamıza sırt çevirir onun dengelerine saygı göstermezsek; dünyanın bize vereceği cevapları karşılama gücüne sahip olmadığımızı asla unutmamalıyız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde 81 “Millet Ormanı” kurulacağının müjdesini vererek; “Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara, ülkemizin orman varlığını yüz ölçümümüzün üçte birine ulaştırmaktır. Fidan dikimi yaptığımız bu alanı da millet Ormanı haline getirerek insanlarımızın hizmetine sunacağız önümüzdeki yılın sonuna kadar 81 ilimize 81 millet ormanı kurarak tüm vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanabilmesini sağlayacak. Orman varlığımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çok daha fazla gayret göstermeliyiz. Dikilen tüm fidanların geleceğe ve dünyaya nefes olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER