banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

MİKROFON KARŞISINA GEÇİNCE AĞIZ İSHALİ OLAN İNSANLARA VERECEK HİÇBİR CEVABIM YOK

Zintaş Kastamonu Zincir Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Avni Üster, dün düzenlediği basın toplantısında 31 Mart Yerel Seçimlerinden bugüne kadar adının çeşitli söylentilere karıştığını, bu durumdan da rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Hüseyin Üster, “Kedi uzanamayacağı ciğere mundar der. Mikrofon karşısına geçince ağız ishali olan insanlara verecek hiçbir cevabım yok. Başkalarının şeref ve haysiyeti ile oynayanların kendileri şerefsizdir” ifadelerini kullandı.

23 Haziran 2020 Salı 15:11
MİKROFON KARŞISINA GEÇİNCE  AĞIZ İSHALİ OLAN İNSANLARA  VERECEK HİÇBİR CEVABIM YOK
 

Zintaş Kastamonu Zincir Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Avni Üster, dün basın toplantısı düzenledi.

Hüseyin Üster, basın toplantısına kendisini tanıtarak başladı. Üster, “Sizlerle en son Kasım 1983’de Milliyetçi Demokrasi Partisi Kastamonu İl Başkanı olduğum zaman yan yana gelmiş ve Abdülvahit Himmetoğlu, Cahit Balı, Bedri Keskin, Suat Hançeroğlu, Sait Yılanlıoğlu, Selahaddin İşeri, Yılmaz Ekmekçi, Mustafa Fırtına, Ahmet Keskin, Ahmet Kavuncu, Saim Dravor’dan oluşan yönetim kurulunu sizlere takdim etmiştim. Beni tanımayanları düşünerek müsaadenizle size ailemi ve kendimi tanıtmak isterim. Baba tarafım Seydiler Emreler Köyünden 1839 tarihinde Kastamonu’ya Hacı Salih Efendi diye anılan büyük dedem gelmiş, helva ve şeker dükkanı açmış, sonra dedem ve babam devam etmiş. Şehrimizde ilk fabrikayı da 1947 yılında ‘halen dumlupınar cad. duruyor’ babam Helvacı Hacıbey açmıştır. Şehrimizdeki bütün helva ve şeker imalatçıları dedem ve babamın yanında yetişmişlerdi. En son Kastamonu Gazetesinden Mine hanım rahmetli Mehmet Çemek ile yaptığı söyleşide bunu ifade etmişti. Anne tarafım ise Kazım Karabekir Paşanın ‘istiklal harbimiz’ adlı kitabında bahsettiği Taşköprülü Çerkez Aziz Beyin kızıdır. Dedem ve babam şehrimizin çok sevilen simaları idi” dedi.

“BİNA 14 KATLI OLACAK”

Hüseyin Avni Üster, düzenlediği basın toplantısında ayrıca son günlerde gündemi meşgul eden İsmail Dikmenli Tesisleri’nin yanı başındaki inşaat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kuzeykent Mahallesi’nde 20 katın üzerinde binaların olduğunu dile getiren Hüseyin Üster, İsmail Dikmenli Tesisleri’nin yanına yapılacak binanın 14 katlı olacağının altını çizdi.

“TAKAS LAFINI DUYMAK DAHİ İSTEMİYORUM”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun ‘Alın konağınızı, verin arsamı’ sözünün hatırlatılması ve arsa veya konakla herhangi bir takas düşünüp düşünülmediğinin sorulması üzerine ‘Takas lafını duymak dahi istemiyorum’ diye yanıt veren Hüseyin Üster, “Orayla ilgili bağlantılar yapıldı. Daireler satıldı. Takas düşüncemiz yok” dedi.

“PLAY-OFF’A KADAR İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULDU”

GMG Kastamonuspor’un Play-Off mücadelesinin sonuna kadar inşaat çalışmalarını durdurduklarını da sözlerine ekleyen Üster, “Biz Kastamonuspor’a da yardımları olmuş kimseleriz. Yaptığımız yardımlarda kulüpte kayıtlıdır. İsteyenler gidip bakabilir” diye konuştu.

“AĞIZ İSHALİ OLAN İNSANLARA

VERECEK HİÇBİR CEVABIM YOK”

Üster, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ile CHP Kastamonu eski Milletvekili Mehmet Yıldırım’ın da söylemlerine cevap verdi. 31 Mart Yerel Seçimlerinden bugüne kadar adının çeşitli söylentilere karıştığını, bu durumdan da rahatsızlık duyduğunu ifade eden Hüseyin Üster, “Kedi uzanamayacağı ciğere mundar der. Mikrofon karşısına geçince ağız ishali olan insanlara verecek hiçbir cevabım yok. Başkalarının şeref ve haysiyeti ile oynayanların kendileri şerefsizdir. Kimseyle bu konuda laf düellosuna girmek istemiyorum” açıklamasında bulundu.

ARSA KONUSU…

İsmail Dikmenli Tesisleri’ninönünde ki arsa ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Hüseyin Üster şunları söyledi;“5 Ağustos 2017 de Mahir Altıkulaç ‘belediyenin reis konutu için konak aradığını, konak bulduğunu 1 milyon 750 bin TL istendiğini ancak bu ara bazı yatırımlarının olduğundan yalnız alamayacağını beraber alalım mı’ diyerek ortaklık teklif etti. Ben bu konuşmayı el yazısı ile not defterime yazarak imzasını aldım.Konak sahiplerini tanımam hiç bir konuşmam olmadı. Sayın Altıkulaç’ın fabrikalarının yerinin imara açılması ve un fabrikası yanındaki Anadolu Hastanesi’nin imar konuları ile ilgili devamlı belediye ile görüşmeler yapmaktaydı.Bir sıkıntı olmaması açısından 12 Ağustos 2017 tarihinde saat 11.30’da konağın ortaklarından mühendis Hüseyin Aldı kardeşimizi arayarak ‘Mahir beye konağı satıyor muşsunuz? Bedeli nedir?’diye sordum. Cevaben ‘abi dükkan daire verdi. Bir miktarda para aldık. İşi bitirdik’ dedi. Sonra ‘masraflar göstererek 2 milyon 250 bin TL ödendi’ dedi. Ayrıca 489 Bin TL’de belediyeye fark ödediğini söyledi. Bu ortaklıkla anlattığım bu bilgileri de kaleme alarak imzalattım. Bütün verdiğim bilgiler 2017 yılına aittir. Değer tespitleri Mühendisler Odası, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası ve Belediye Meclisi’nin bilgi ve karaları ile alınmıştır. Kastamonuspor hepimiz tarafından desteklenen iftihar vesilesidir. Yaptığımız yardımlarda defterlerde kayıtlıdır.”

“ŞEHRİMİZDE Kİ BÜTÜN HELVA VE ŞEKER İMALATÇILARI
DEDEM VE BABAMIN YANINDA YETİŞMİŞTİR”

‘Hacı Salih Efendi’ diye anılan büyük dedesinin 1839 yılında Kastamonu’da helva şeker dükkanı açtığını ifade eden Üster, “Şehrimizde ilk fabrikayı da 1947 yılında babam Helvacı Hacı Bey açmıştır. Şehrimizde ki bütün helva ve şeker imalatçıları dedem ve babamın yanında yetişmiştir” şeklinde konuştu.

“BALKANLAR DAHİL, POLONYA’YA

KADAR ZİNCİR GÖNDEREBİLİYORUZ”

1977’de yaptırdığı araştırmaların ardından Kastamonu’ya zincir fabrikası yapmaya karar kıldığını da ifade eden Hüseyin Üster, Dünya Bankası’ndan aldığı kredi ile şuanda hizmet vermeye devam eden fabrikayı açtığını söyledi.

Şuanda 70 kişinin çalıştığı fabrikanın üretiminin yüzde 40’ının maden zinciri olduğunu ifade eden Hüseyin Üster, “Balkanlar dahil, Polonya’ya kadar zincir gönderebiliyoruz” dedi.

Hüseyin Üster ayrıca Panama Kanalı’nın zincirlerinin de Zintaş’tan karşılandığını sözlerine ekledi. Hüseyin Üster son olarak fabrika da çalışan işçilerin büyük bir bölümünün fabrikanın kurulu bulunduğu bölgede yer alan köylülerden olduğunu ve Kastamonu’ya katma değer katacak bir iş yapmak için bugüne kadar çalıştıklarını ifade etti. 

Serkan Horuz


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV